Pasaulyje

2013.12.11 09:38

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje: suduotas didelis smūgis viltims suartėti su Europa

BNS2013.12.11 09:38

Trečiadienio nakties įvykiai Kijeve, kai riaušių milicija šturmavo protestuotojų barikadas Nepriklausomybės aikštėje, sudavė didelį smūgį viltims, kad vyks suartėjimas su Europa, sako įvykius vadinamajame Euromaidane naktį stebėjęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

Trečiadienio nakties įvykiai Kijeve, kai riaušių milicija šturmavo protestuotojų barikadas Nepriklausomybės aikštėje, sudavė didelį smūgį viltims, kad vyks suartėjimas su Europa, sako įvykius vadinamajame Euromaidane naktį stebėjęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

„Nakties įvykiai buvo didelis smūgis mūsų viltims ir ukrainiečių viltims, kad vyks suartėjimo procesas su Europa“, – trečiadienį Lietuvos radijui sakė ambasadorius.

Jis pasakojo, kad protestuotojai, reikalaujantys, jog šalis eitų eurointegracijos keliu, kol kas laikosi, jų vis daugėja.

„Kol kas maidanas laikosi. Kai aš išvažiavau, aikštėje buvo keliasdešimt tūkstančių žmonių, jų vis daugėjo, buvo dainuojamos dainos, jėgos struktūros kviestos nesikišti, nemušti žmonių, nešturmuoti, cituota Konstitucija, suteikianti žmonėms teisę į taikias akcijas. Tačiau sprendimas buvo priimtas, panaudota jėga“, – pasakojo P. Vaitiekūnas.

Jo teigimu, Kijevo centras apsuptas milicijos pajėgų, Nepriklausomybės aikštė ir jos prieigos izoliuotos gana dideliu atstumu iš visų pusių, privažiuoti prie aikštės beveik neįmanoma.

„Tačiau žmonės pėsti eina į Nepriklausomybės aikštę, jų yra daug ir daugėja su kiekviena minute. Tai rodo, kad žmonės savo siekio, savo svajonės priklausyti Europos civilizacijai neatsisako“, – tvirtino ambasadorius.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pareiškė, kad nakties įvykiai Kijevo Nepriklausomybės aikštėje parodė sąmoningą Ukrainos valdžios pasirinkimą, nukreiptą prieš eurointegraciją.

„Šios nakties įvykiai Kijevo Nepriklausomybės aikštėje parodė sąmoningą Ukrainos valdžios pasirinkimą, nukreiptą prieš europinį kelią, o tai prieštarauja viešiems Ukrainos prezidento pareiškimams“, – teigiama trečiadienį išplatintame ministro pareiškime.

Naujienų agentūros praneša, kad trečiadienio naktį Ukrainos teisėsaugos jėgos susirėmė su protestuotojais, jie radėjo griauti opozicijos barikadas ir palapines Nepriklausomybės aikštėje. Keletas protestuotojų buvo sužeisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos