Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.11 09:24

J. Kerry: JAV reiškia „pasibjaurėjimą“ demonstracijų slopinimu Ukrainoje

BNS 2013.12.11 09:24

Jungtinės Valstijos antradienį išreiškė savo „pasibjaurėjimą“ demonstracijų slopinimu Kijevo Nepriklausomybės aikštėje, sakė valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Jungtinės Valstijos antradienį išreiškė savo „pasibjaurėjimą“ demonstracijų slopinimu Kijevo Nepriklausomybės aikštėje, sakė valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Vašingtonas „reiškia savo pasibjaurėjimą Ukrainos valdžios sprendimu sutikti taikius protestus Kijevo Maidano aikštėje su riaušių milicija, buldozeriais ir lazdomis, o ne su pagarba demokratinėms teisėms ir žmogaus orumui, – sakė J.Kerry ir pridūrė. – Šis atsakas nei yra priimtinas, nei pritinka demokratijai".

Tokią griežtą reakciją jis išreiškė po to, kai Ukrainiečių saugumo pajėgos įsiveržė į Kijevo Nepriklausomybės aikštę, užėmė rajoną, kuriame protestuotojai buvo daugiau kaip savaitę, ir pašalino jų barikadas. Tokie valdžios veiksmai iškart išprovokavo tarptautinį susirūpinimą.

Prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimo atmesti sutartį su Europos Sąjunga (ES) oponentai tęsė naktinį protestą toje aikštėje, kai maždaug 2 val. vietos (ir Lietuvos) laiku prieš juos pajudėjo elitinis policijos būrys „Berkut“ ir Vidaus reikalų ministerijos specialiosios pajėgos.

J. Kerry sakė, kad pagarba pagrindinėms demokratinėms teisėms, tarp jų – susirinkimų laisvei, yra „pamatinė Jungtinių Valstijų požiūriui į Ukrainą“.

„Tai visuotinė vertybė, ne vien amerikietiška. Savaites raginome prezidentą Janukovyčių ir jo vyriausybę įsiklausyti į savo žmonių, kurie nori taikos, teisingumo ir ateities Europoje, balsus. Vietoje to Ukrainos lyderiai šįvakar, regis, padarė visai kitokį apsisprendimą“, – sakė jis.

„Raginame (laikytis) didžiausio santūrumo, – pabrėžė JAV valstybės sekretorius. – Žmogaus gyvybė turi būti saugoma. Ukrainos valdžia yra visiškai atsakinga už Ukrainos žmonių saugumą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi