Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos pareigūnai nurodė išsiųsti du Gruzijos žurnalistus

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos valdžia, augant įtampai, antradienį nurodė iš šalies išvykti dviems Gruzijos žurnalistams, rengiantiems reportažus apie proeuropietiškas demonstracijas Kijeve.

Ukrainos valdžia, augant įtampai, antradienį nurodė iš šalies išvykti dviems Gruzijos žurnalistams, rengiantiems reportažus apie proeuropietiškas demonstracijas Kijeve.

Ukrainos saugumo ir imigracijos tarnybos nurodė dviems Gruzijos televizijos „Tabula“ žurnalistams „per 24 valandas išvykti iš šalies arba laukti priverstinės deportacijos“, pranešė šios televizijos direktorė Tamara Čergoleišvili.

„Pareigūnai pareiškė, kad Ukrainos saugumo tarnybos vadovo pavaduotojas išleido įsakymą išsiųsti užsienio žurnalistus, „kurie dalyvavo antivyriausybinėse riaušėse“, tačiau pareigūnai atsisakė parodyti šį dokumentą“, – sakė ji.

„Mes tokius kaltinimus vadiname absurdiškais ir liksime Kijeve, kadangi toks žodinis įsakymas neturi teisinės galios“, – pridūrė ji.

Televizija „Tabula“ rengia tiesiogines transliacijas iš Kijevo apie protestuotojų ir saugumo pajėgų susirėmimus nuo lapkričio mėnesio, kai sostinėje prasidėjo masinės proeuropietiškos demonstracijos.

Buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, pats vadovavęs Gruzijos Rožių revoliucijai, savaitgalį aplankė protestuotojus Kijeve ir davė kelis interviu žurnalistams nepriekaištinga ukrainiečių kalba.

Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimas atsisakyti svarbių prekybinių ir politinių sutarčių su ES įstūmė šalį į didžiausią politinę krizę nuo 2004 metų, kai joje vyko Oranžinė revoliucija.

Protestuotojai nesitraukia jau trečią savaitę, tačiau kol kas nei valdžia, nei opozicija nekalba apie jokį galimą kompromisą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi