Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.10 15:16

V. Putinas nurodė sustiprinti karines pajėgas Arktyje

BNS 2013.12.10 15:16

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį nurodė sustiprinti karines pajėgas Arktyje, kai Kanada užsiminė ketinanti pareikšti teritorines pretenzijas į Šiaurės ašigalį ir aplinkinius vandenis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį nurodė sustiprinti karines pajėgas Arktyje, kai Kanada užsiminė ketinanti pareikšti teritorines pretenzijas į Šiaurės ašigalį ir aplinkinius vandenis.

„Rusija privalo turėti visus svertus, kad apgintų savo saugumą ir nacionalinius interesus Arktyje, – pareiškė šalies vadovas per susitikimą Gynybos ministerijoje. – Prašau ypatingą dėmesį skirti infrastruktūros ir karinių dalinių plėtrai Arkties kryptimi.“

Kanada praeitą savaitę pateikė pareiškimą Jungtinių Tautų (JT) Žemyninio šelfo ribų komisijai, prašydama patikslinti šalies žemyninio šelfo ribas Atlanto vandenyne.

Užsienio reikalų ministras Johnas Bairdas sakė, kad tame prašyme taip pat pateikiamos Kanados pretenzijos į Šiaurės ašigalį.

Rusija taip pat pretenduoja administruoti Šiaurės ašigalį ir dideles Arkties teritorijas, kuriose, kaip manoma, esama didelių naftos ir gamtinių dujų telkinių.

Per vieną Rusijos vyriausybės finansuotą ekspediciją 2007 metais nardymo aparatai paliko šalies vėliavą vandenyno dugne ties Šiaurės ašigaliu. Be to, Kremlius seniai brandino planus dislokuoti dideles karines pajėgas tame regione.

Per antradienį Gynybos ministerijoje vykusį susitikimą V.Putinas sakė, kad „ateinančiais metais reikia baigti formuoti naujus junginius ir karinius dalinius, patenkančius į (Arkties) ginkluotųjų pajėgų perspektyvią kovinę sudėtį“.

Pasak prezidento, Rusija „vis aktyviau įsisavina tą perspektyvų regioną, grįždama į jį“ po trumpos pertraukos, kuri prasidėjo subyrėjus Sovietų Sąjungai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi