Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos protestuotojai nesitraukia, vyksta apskritasis stalas

ELTA 2015.09.08 13:45

Kijeve antradienį prasidėjo Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir trijų jo pirmtakų – Viktoro Juščenkos, Leonido Kučmos ir Leonido Kravčiuko susitikimas. Ji laikomas pirmuoju žingsniu organizuojant nacionalinį apskritąjį stalą, praneša „Unian.net“.

Ukrainos protestuotojai nepabūgo riaušių policijos, kuri per naktį nuvijo juos nuo vyriausybės pastatų, ir antradienį apie du tūkstančius ukrainiečių nesitraukia iš protesto stovyklos Nepriklausomybės aikštėje (Maidane) Kijeve, informuoja „Reuters“.

Riaušių policija išardė barikadas prie prezidentūros, vyriausybės ir parlamento pastatų. Protestuotojai persikėlė į Nepriklausomybės aikštę.

Prie prezidentūros iškelta prezidento vėliava, kuri rodo, kad Viktoras Janukovyčius yra darbe. Į prezidentūrą jis atvyko turbūt pirmą kartą nuo protestų pradžios lapkričio 21 dieną.

Protestuotojai baiminosi, kad pirmadienį į Kijevo centrą atvykę riaušių tramdymo pareigūnai ketina sutriuškinti protestuotojus. Tačiau nebuvo tokio smurto kaip praėjusią savaitę, kai buvo sužeista dešimtys protestuotojų.

Maskvoje viešėjusi JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland sakė, kad „JAV labai nerimauja dėl situacijos Kijeve“. Ji ragino Rusiją pasinaudoti savo įtaka ir siekti taikos ir politinio sprendimo Ukrainoje. Vis dėlto Rusijos žemieji parlamento rūmai tikriausiai paskelbs pareiškimą ir sukritikuos Vakarų politikų kišimąsi į Ukrainos reikalus.

Ukrainos vadovai susirinko prie apskritojo stalo

Tuo metu prasidėjo Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir trijų jo pirmtakų – Viktoro Juščenkos, Leonido Kučmos ir Leonido Kravčiuko susitikimas. Ji laikomas pirmuoju žingsniu organizuojant nacionalinį apskritąjį stalą, praneša „Unian.net“.

Nacionalinio apskritojo stalo idėja kilo pirmajam Ukrainos prezidentui L. Kravčiukui. Idėjos tikslas – rasti kompromisą susiklosčiusioje situacijoje. Prie apskritojo stalo turėtų susėsti valdžios ir opozicijos atstovai.

Tačiau nei opozicinės partijos, nei jų lyderiai kol kas teigia nesulaukę kvietimo prisijungti prie apskritojo stalo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi