Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina: pradėtas tyrimas prieš opoziciją dėl mėginimo įvykdyti perversmą

ELTA 2015.09.08 13:45

Ukrainos saugumo tarnyba pradėjo tyrimą prieš opoziciją dėl tariamo mėginimo įvykdyti perversmą. Kalbama apie „tam tikrų politikų nelegalius veiksmus, kurių tikslas – perimti valdžią valstybėje“, sakė tarnybos atstovė, tačiau pavardžių neįvardijo.

Ukrainos saugumo tarnyba pradėjo tyrimą prieš opoziciją dėl tariamo mėginimo įvykdyti perversmą. Kalbama apie „tam tikrų politikų nelegalius veiksmus, kurių tikslas – perimti valdžią valstybėje“, sakė tarnybos atstovė, tačiau pavardžių neįvardijo.

Gali būti, kad čia turima omenyje buvusio užsienio reikalų ministro ir vieno dabartinių opozicijos lyderių Arsenijaus Jaceniuko raginimą blokuoti vyriausybinį kvartalą Kijeve. Po didelio mitingo, kuriame dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių, opozicija sekmadienį barikadomis užtvėrė kelis vyriausybinius pastatus. Eurointegracijos šalininkai blokavo gatves ir šaligatvius medžių kamienais, didelėmis palapinėmis ir automobiliais. „Mes tai darome, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius pagaliau išgirstų mūsų reikalavimus“, – sakė Vitalijus Kličko.

Prokuratūros įgaliojimų turinti saugumo tarnyba SBU pareiškė, kad už mėginimą įvykdyti perversmą gali būti skirta nuo 5 iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Jau tris savaites žmonės Ukrainoje masinėse demonstracijose protestuoja prieš prorusišką šalies vadovybės kursą.

Per vieną didžiausių pastarųjų metų masinių protestų vyriausybės priešininkai sekmadienį reikalavo naujų rinkimų. Pasak A. Jaceniuko, demonstrantai turi sutrukdyti „V. Janukovyčiui parduoti Ukrainą Rusijai“. V. Kličko ragino pradėti visuotinį streiką.

Protestuotojai sekmadienį nuvertė Kijevo centre stovėjusią 3,5 metro aukščio Lenino statulą. Grupė užsimaskavusių demonstrantų užmetė trosą ant paminko ir jį apvertė, sakė milicijos atstovas. Lenino statula stovėjo maždaug už kilometro nuo Nepriklausomybės aikštės. Ukrainos nacionalistus jau seniai erzina sovietų revoliucijos lyderio paminklas. Jį nežinomi asmenys buvo išniekinę ir 2009-aisiais.

Tuo metu Europos Sąjunga (ES) paskelbė apie tarpininkavimo misiją. Europos Komisijos duomenimis, netrukus pokalbių į Kijevą vyks ES užsienio reikalų įgaliotinė Catherine Ashton. Čia ji padės ieškoti būdų, kaip išeiti iš politinės krizės.

Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso per pokalbį telefonu sekmadienį paragino V. Janukovyčių pradėti dialogą su opozicija. Jis pabrėžė, kad įtampa šalyje turi būti sureguliuota politiniu keliu. Anot J. M. Barroso, Ukrainos žinybos turi gerbti piliečių laisves.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki Moonas taip pat paragino V. Janukovyčių kalbėtis su opozicija. Per pokalbį telefonu su prezidentu jis pareiškė esąs sunerimęs dėl padėties Ukrainoje ir pabrėžė, kad jėga prieš protestuotojus negali būti naudojama.  

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi