Pasaulyje

2013.12.09 10:02

Kijeve statomos barikados tebeauga, nuversta V. Lenino statula

BNS2013.12.09 10:02

Akcijos prieš Ukrainos vyriausybę dalyviai Kijeve toliau stato barikadas ministrų kabineto pastato prieigose.

Akcijos prieš Ukrainos vyriausybę dalyviai Kijeve toliau stato barikadas ministrų kabineto pastato prieigose.

Pasak „Interfax“ reporterio, viena barikada jau yra apie metro aukščio; jai statyti naudojamos lentos, rąstai, betoniniai suolai iš Marijos parko.

Prie barikados susirinkę apie 200 žmonių. Dalis aktyvistų stovi Marijos parko kalvose greta vyriausybės pastato, dar kelios dešimtys jų – prie centrinio įėjimo į šį pastatą.

Pasak mitinguojančių, šitomis barikadomis siekiama neleisti ministrams patekti į vyriausybės pastatą, kai pirmadienį prasidės darbo diena.

Padėtis šiaip gana rami.

Tarp užtvaros statytojų yra daug partijos „Svoboda“ narių. Vienas jų, parlamentaras Ihoris Švaika tvirtino, kad jie „atėjo čia ilgam“, ir pabrėžė, kad mitingas esąs taikus.

Teisėsaugos pareigūnai, užtikrinantys tvarką Kijevo centre, kol kas aktyvių veiksmų nesiima.

Ukrainiečiai, protestuojantys prieš šalies vyriausybės sprendimą nepasirašyti strategiškai svarbaus pakto su ES, sekmadienį nuvertė Kijevo centre stovėjusią Rusijos bolševikinio perversmo lyderio Vladimiro Lenino statulą, pranešė milicija.

„Žmonės su kaukėmis nuvertė Lenino statulą“, – sakė AFP milicijos atstovė spaudai.

Ji pridūrė, kad šios akcijos dalyviai mojavo Ukrainos nacionalistinės Laisvės partijos vėliavomis ir leido signalines raketas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt