Pasaulyje

2013.12.08 13:23

Ukrainos opozicija Kijeve organizuoja milijono žmonių protestą

ELTA2013.12.08 13:23

Ukrainos opozicija tikisi, kad sekmadienį Kijeve į jų organizuojamą protestą susirinks milijonas žmonių, praneša „Reuters“.

Ukrainos opozicija tikisi, kad sekmadienį Kijeve į jų organizuojamą protestą susirinks milijonas žmonių, praneša „Reuters“.

Ukrainiečiai jau kelias savaites protestuoja prieš vyriausybės sprendimą nepasirašyti sutarčių su Europos Sąjunga (ES). Prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybės ir jos oponentų konfliktas gali pakenkti Ukrainos politiniam ir ekonominiam stabilumui.

„Siunčiame žinią, kad nenorime gyventi policinėje valstybėje. Norime gyventi šiuolaikiškoje šalyje ir tai pasieksime“, – sakė opozicijos lyderis Vitalijus Kličko.

Anot jo, V. Janukovyčius nori sugrąžinti sovietinę praeitį. V. Kličko pridūrė, kad protestas bus taikus, bet jo tikslas – daryti spaudimą vyriausybei, kad ši patenkintų protestuotojų reikalavimus.

Praeitą sekmadienį panašiame proteste dalyvavo apie 350 tūkst. žmonių. Policija grasina išvaikyti visus užėmusius visuomeninius pastatus, taip pat rotušę, protestuotojus.

V. Janukovyčius penktadienį susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Maskva nori, kad Ukraina prisijungtų prie Rusijos muitų sąjungos ir nutrauktų bet kokią integraciją į ES.                     

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.