Pasaulyje

2013.12.08 10:17

PAR prasideda maldų už N. Mandelą diena

ELTA 2013.12.08 10:17

Tūkstančiai Pietų Afrikos Respublikos (PAR) gyventojų sekmadienį dalyvaus maldose už velionį prezidentą Nelsoną Mandelą, informuoja BBC.

Tūkstančiai Pietų Afrikos Respublikos (PAR) gyventojų sekmadienį dalyvaus maldose už velionį prezidentą Nelsoną Mandelą, informuoja BBC.

PAR prezidentas Jacobas Zuma dalyvaus mišiose metodistų bažnyčioje Johanesburge. Visą sekmadienį vyks įvairių religijų pamaldos. Ateinantį antradienį vyks nacionalinės gedulo iškilmės, o gruodžio 15 dieną – valstybinės laidotuvės.

J. Zuma sekmadienį ragino žmones eiti į stadionus, sales, bažnyčias, šventyklas ir sinagogas ir melstis už buvusį prezidentą. Dabartinis šalies vadovas taip pat sakė, kad „gedėdami taip pat turėtume dainuoti, šokti ir visaip, kaip tik norime, švęsti (N. Mandelos) gyvenimą“.

Ateinantį antradienį nacionalinėse gedulo iškilmėse didžiuliame stadione dalyvaus dabartinis JAV prezidentas Barackas Obama su žmona bei trys buvę JAV prezidentai George`as W. Bushas, Billas Clintonas ir Jimmy Carteris. Ceremonijoje taip pat bus daugybė kitų pasaulio lyderių. Vienas PAR ministras mano, kad 95 tūkst. sėdimų vietų stadionas antradienį bus sausakimšas.

PAR vyriausybė savo oficialiame pranešime prisiminė paties N. Mandelos žodžius apie tai, kaip jis norėtų, kad žmonės jį prisimintų.

„Būtų labai egoistiška pasakyti, kaip norėčiau būti prisimenamas, – sakė N. Mandela. – Tai spręsti palikčiau Pietų Afrikos žmonėms. Aš norėčiau paprasto antkapio, ant kurio būtų parašyta „Mandela“.