Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.05 17:16

„Vienybė“ nesupranta, kodėl netinka A. Pabriko kandidatūra į premjerus

BNS 2013.12.05 17:16

Partija „Vienybė“ nesupranta, kodėl Latvijos prezidentas Andris Berzinis nepateikė kandidatu į premjero postą šios partijos pasiūlyto gynybos ministro Arčio Pabriko.

Partija „Vienybė“ nesupranta, kodėl Latvijos prezidentas Andris Berzinis nepateikė kandidatu į premjero postą šios partijos pasiūlyto gynybos ministro Arčio Pabriko.

„Prezidentas turi teisę priimti tokį sprendimą, tačiau bet kurį sprendimą reikia pagrįsti“, – sakė ketvirtadienį žurnalistams parlamento pirmininkė Suolvita Abuoltinia, kuri vadovauja ir partijai „Vienybė“.

„Mes norėtume matyti argumentus, nes ponas Pabrikas iš karto susilaukė didelio palaikymo iš „Vienybės“ rinkėjų, taip pat kitos visuomenės dalies palaikymo. Jo politinis reitingas yra labai aukštas“, – pažymėjo ji.

Pasak S. Abuoltinios, „Vienybė“ gali pamėginti užsitikrinti parlamento daugumos palaikymą vienam iš trijų jos pasiūlytų kandidatų į premjerus arba pasiūlyti dar vieną kandidatūrą.

„Sprendimai gali būti įvairūs, neatmetu nė vieno iš (minėtų) variantų“, – nurodė ji ir pridūrė, kad trečiadienį Žaliųjų ir valstiečių sąjunga neprieštaravo „Vienybės“ iškeltoms kandidatūroms.

Anksčiau skelbta, kad „Vienybė“, kuriai priklauso Valdis Dombrovskis, vadovauti vyriausybei siūlė gynybos ministrui Arčiui Pabrikui, europarlamentarui Krišjaniui Kariniui ir atsistatydinusio premjero patarėjui Intui Dalderiui.

Po pirmųjų konsultacijų su parlamento politinėmis partijomis prezidentas A. Berzinis nusprendė, kad nepaves nė vienam iš partijų siūlomų kandidatų formuoti naują Latvijos vyriausybę.

Prezidentas ketina kitą savaitę surengti dar vieną konsultacijų turą, nurodė jo atstovai.

Anksčiau taip pat pranešta, kad S. Abuoltinia nepriėmė prezidento A. Berzinio siūlymo iškelti savo kandidatūrą į premjero postą.

„Prezidentas man pateikė neoficialų pasiūlymą, mes jį aptarėme ir jis išklausė mano pasiaiškinimo, kodėl šiuo metu aš negaliu būti kandidate į ministrus pirmininkus“, – ketvirtadienį sakė S. Abuoltinia žurnalistams.

Ji paminėjo keletą priežasčių, kodėl atsisakė pasiūlymo vadovauti naujai Latvijos vyriausybei.

„Pirmiausia, aš ėmiausi pirmininkavimo parlamentui pareigų, antra, kaip jau keletą kartų esu sakiusi, premjeru turi būti asmuo, turintis daug geresnes fiskalines ir makroekonomines žinias“, – kalbėjo ji.

„Trečia, turiu asmeninių priežasčių, susijusių su mano šeima – turiu 12-mečių vaikų, kuriems vis dar reikia matyti savo mamą, bent jau kartais“, – kalbėjo „Vienybės“ partijos atstovė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi