Pasaulyje

2013.12.04 13:23

Trečiadienis Kijeve: po naktinio Ruslanos koncerto opozicija vėl apgulė vyriausybės rūmus (atnaujinta)

15min.lt2013.12.04 13:23

Naktį iš antradienio į trečiadienį Kijevo Nepriklausomybės aikštėje praleido beveik keturi tūkstančiai opozicijos protestuotojų. Žmonės šoko, dainavo, juos linksmino dainininkė Ruslana.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Kijevo Nepriklausomybės aikštėje praleido beveik keturi tūkstančiai opozicijos protestuotojų. Žmonės šoko, dainavo, juos linksmino dainininkė Ruslana.

Apie 6.30 val. nuo Nepriklausomybės aikštės Maidano link Vyriausybės pajudėjo pirmoji 200 žmonių kolona. Apie 7 val. jie užblokavo įėjimą į rūmus nuo Gruševskio gatvės. Tačiau kitą įėjimą – nuo Sadovaja gatvės kontroliuoja milicija ir Vidaus tarnybos daliniai.

Tuo tarpu Nepriklausomybės aikštėje žmonės meldėsi, planavo rengti piketus prie Vyriausybės, ragindami atsistatydinti Mykolos Azarovo ministrų kabinetą.

Apie 8.50 val. į parką šlia Vyriausybės rūmų atvyko 10 didelių autobusų su „Berkut“ dalinių kovotojais. Čia jau stovi penki šių padalinių autobusai PAZ, taip pat keli VRM padalinių sunkvežimiai su kariais. Dar aštuoni policijos autobusai užblokavo Gruševskio gatvę, vedančią link Vyriausybės.

9.25 val. Ukrainos vyriausybės tinklapyje pasirodė pranešimas, kad Vyriausybės rūmuose įvyks ministrų kabineto posėdis. Jam pirmininkaus premjeras M. Azarovas. Ministrų kabinetas planuoja svarstyti 2014 m. biudžetą.

10 val. policijos ir „Berkut“ daliniai visiškai užblokavo eismą šalia Vyriausybės rūmų esančiose gatvėse. Draudžiama eiti net pėstiesiems.

Prie Vyriausybės rūmų mitinguoja apie 2 tūkst. žmonių. 500 iš jų pavyko prasmukti prie pagrindinio įėjimo. Protestuojantys žmonės skanduoja: „Janukovyčių – ant eglutės“, „Azarovai – atsistatydink“.

11 val. prie Aukščiausios Rados susirinko ir opozicijos, ir vyriausybės šalininkai. Centrines miesto gatves blokuoja opozicionierių pulkeliai po kelis šimtus žmonių.

12.30 val. Į Euromaidaną nuo Aukščiausiosios Rados sugrįžę opozicionieriai pranešė, kad komunistai traukiasi nuo parlamento. Šiuo metu Nepriklausomybės aikštėje protestuoja apie 3 tūkst. žmonių. Palapinių miestelis auga. Komunalininkai jiems grasina baudomis už šiukšlinimą.

12.55 val. Vyriausybės posėdyje Ukrainos premjeras Mykola Azarovas paragino opoziciją liautis didinti įtampą didžiausioje per dešimtmetį šalį ištikusioje politinėje krizėje.

M. Azarovas sakė, kad yra pasirengęs dialogui. Jis žadėjo, kad taikūs protestai nebus draudžiami.