Pasaulyje

2013.12.04 10:58

„Hezbollah“ pranešė apie vieno iš judėjimo vadų nužudymą

BNS2013.12.04 10:58

Libano šiitų kovotojų grupuotė „Hezbollah“ trečiadienį paskelbė, kad vienas iš jos vadų praeitą naktį buvo nužudytas prie savo namų Beirute.

Libano šiitų kovotojų grupuotė „Hezbollah“ trečiadienį paskelbė, kad vienas iš jos vadų praeitą naktį buvo nužudytas prie savo namų Beirute.

Islamo pasipriešinimo judėjimo pareiškime sakoma, kad Hassanas Hawlo al Laqqisas buvo nužudytas apie vidurnaktį Hadaso rajone Libano sostinėje.

Daugiau detalių apie tą išpuolį nepateikiama, tačiau „Hezbollah“ nurodė, kad „kaltinimai nukreipti į priešą – Izraelį“.

„Be abejo, tiesioginiai kaltinimai nukreipti į priešą – Izraelį, kuris ne kartą mėgino likviduoti kankiniu tapusį mūsų brolį skirtingose vietose, tačiau nesėkmingai – iki vakar vakaro“, – „Hezbollah“ pranešimą paskelbė televizija „al M“.

„Šis priešas turi prisiimti visą atsakomybę dėl šio šlykštaus nusikaltimo, taip pat visas pasekmes“, – pridūrė grupuotė.

Vienas „Hezbollah“ šaltinis sakė, kad H. H. al Lakissas buvo labai artimas judėjimo aukščiausiajam lyderiui Hassanui Nasrallah.

Tas nužudymas buvo įvykdytas apie vidurnaktį, tuojau po to, kai H. Nasrallah davė interviu Libano transliuotojui OTV.

Izraelis ir „Hezbollah“ kovėsi mėnesį trukusiame ginkluotame konflikte 2006 metų vasarą, per kurį žuvo per 1 200 libaniečių, daugiausiai civilių, ir daugiau nei 150 izraeliečių, daugiausiai karių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.