Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos protestuotojai pasiryžę kovoti toliau

Ukrainos vyriausybė atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo Aukščiausioje Radoje. Opozicija ir protestuotojai nusivylę ir pasiryžę toliau kovoti už šalies grąžinimą į eurointegracijos kelią.

Ukrainos vyriausybė atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo Aukščiausioje Radoje. Opozicija ir protestuotojai nusivylę ir pasiryžę toliau kovoti už šalies grąžinimą į eurointegracijos kelią.

Nesugebėję įtikinti valdančiosios regionų partijos atstatydinti vyriausybę Ukrainos opozicijos lyderiai pasiryžę toliau kovoti už šalis sugrąžinimą į eurointegracijos kelią.

Opozicijos mitingas Kijevo Nepriklausomybės aikštėje tęsiasi. Pagrindinių opozicinių partijų lyderiai ir toliau ragina atstatydinti prorusišką Ukrainos vyriausybę ir į Kiniją su oficialiu vizitu išvykusį prezidentą Viktorą Janukovyčių.

„Aš geriau nei bet kuris kitas žinau, kad pergalės be kovos nebūna. Todėl mes ir kovosime, kol laimėsime, esu dėl to tikras. Tegyvuoja Ukraina“, – sakė Opozicinės partijos UDAR lyderis Vitalijus Kličko.

V. Kličko paskelbė, kad opozicijos rėmėjai surengs nacionalinio masto streiką ir užblokuos valstybines institucijas, kurios, jų manymu, nedirba savo darbo ir nieko neduoda valstybei. Po opozicijos fiasko Radoje, kur regionų partijos deputatai lengvai atlaikė balsavimą dėl pasitikėjimo Mykola Azarovo vyriausybe. Opozicijos rėmėjai  buvo nužygiavę iki išvykusio prezidento administracijos ir maždaug valandą blokavo šį pastatą. Šios akcijos vyko gana taikiai, bet į jų mastą atkreipė dėmesį daugelio vakarų šalių vadovai, tarp jų ir Amerikos valstybės sekretorius Johnas Kerry.

„Mes raginame Ukrainos vyriausybę įsiklausyti į savo žmonių balsus, žmonių, kurie nori gyventi laisvi, turėti galimybių ir klestėti. Raginame visas puses elgtis taikiai. Smurtui nėra vietos modernioje Europos valstybėje. Ir raginame dirbti kartu – tai tikslas, kurio Ukrainoje turėtų siekti visi.  Dribti kartu, kad Ukraina sugrįžtų į eurointegracijos kelią ir atsigautų jos ekonomika. Ir mes tikimės, kad tai įvyks kaip įmanoma greičiau“, – sakė J. Kerry.

Ketvirtadienį Kijeve turėtų įvykti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos susitikimas, į kurį planavo atvykti ir J. Kerry, bet po policijos susidorojimų su demonstrantais, jis į Kijevą nusprendė nevažiuoti, nors, pavyzdžiui, Lenkijos užsienio ministras Radekas Sikorskis važiuos ir pasakė kad išnaudos šią progą deryboms su valdžios ir opozicijos atstovais

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi