Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rada neišklausė tautos: nepasitikėjimas vyriausybe nepareikštas

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Prie Ukrainos parlamento susirinkusi demonstrantų minia antradienį pasipiktinimo šūksniais reagavo į žinią, jog Aukščiausioje Radoje žlugo opozicijos pastangos surengti interpeliaciją premjero Mykolos Azarovo vyriausybei.

Prie Ukrainos parlamento susirinkusi demonstrantų minia antradienį pasipiktinimo šūksniais reagavo į žinią, jog Aukščiausioje Radoje žlugo opozicijos pastangos surengti interpeliaciją premjero Mykolos Azarovo vyriausybei.

Protestuotojai skandavo šūkius „Gėda!“, „Šalin gaują!“ ir „Revoliucija!“, o vėliau sugiedojo Ukrainos himną.

Vienas ten esantis naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas pranešė, kad demonstrantai žinią iš parlamento sutiko su nusivylimu ir pasipiktinimu.

Tačiau padėtis prie Aukščiausios Rados, kur susirinkę šimtai eurointegracijos šalininkų, buvo gana rami, o daugelis mitingo dalyvių patraukė Kijevo centrinio Kreščiatiko prospekto ir Nepriklausomybės aikštės link.

Nepavyko pareikšti nepasitikėjimo

Už nepasitikėjimą M. Azarovo vadovaujama vyriausybe balsavo tik 186 deputatai, pranešė „unian.net“.

Kad nepasitikėjimas būtų pareikštas, buvo reikalingi 226 parlamentarų balsai iš 450.

M. Azarovas antradienį atsiprašė už brutalius policijos veiksmus šį savaitgalį Kijeve, kurie sulaukė griežto Vakarų pasmerkimo ir išprovokavo dar didesnius protestus.

„Mūsų vyriausybės vardu norėčiau atsiprašyti už mūsų teisėsaugos pareigūnų veiksmus (Nepriklausomybės) aikštėje“, – per neeilinę parlamento sesiją sakė M. Azarovas.

Buvo išsikvietę premjerą

Ukrainos Aukščiausioji Rada anksčiau dieną palaikė sprendimą antradienį pasikviesti premjerą M. Azarovą ir vyriausybės narius klausimo dėl ministrų kabineto atsakomybės svarstymui.

Tokiam pasiūlymui per balsavimą pritarė 368 deputatai.

Anksčiau dieną opozicija pareikalavo pradėti baudžiamąjį tyrimą Vidaus reikalų ministerijos vadovo Vitalijaus Zacharčenkos atžvilgiu, už jėgos panaudojimą vaikant protestus lapkričio 30 dieną.

„Mes reikalaujame vyriausybės, prezidento atsistatydinimo ir vidaus reikalų ministro pasodinimo ... Tie, kas nepalaikys atsistatydinimo, taip pat bus atsakingi už vaikų sumušimą“, – iš Aukščiausiosios Rados tribūnos pareiškė „Batkivščina“ („Tėvynė“) frakcijos vadovas Arsenijus Jaceniukas.

„Reikalauju vyriausybės atsistatydinimo, taip pat – visos Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovybės patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, – parlamentui sakė partijos UDAR („Smūgis“) lyderis Vitalijus Kličko.

Jis kreipėsi į valdžią remiančių partijų atstovus reikalaudamas balsuoti už rezoliuciją, kuria būtų pareikštas nepasitikėjimas vyriausybe.

„Jūs būsite asmeniškai atsakingi, jeigu nebalsuosite“, – pridūrė jis.

Tuo tarpu lauke prie parlamento, šiam pradedant sesiją dėl nepasitikėjimo vyriausybe, tūkstančiai demonstrantų šaukia „Revoliucija!“.

Ukrainos premjero M. Azarovo atstovas spaudai Vitalijus Lukjanenka pareiškė, kad vyriausybė dirba net ir „blokados“ sąlygomis.

„Vyriausybė darbuojasi, rengiami normatyviniai aktai“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi