Naujienų srautas

Pasaulyje2012.08.02 18:43

K. Annanas traukiasi iš specialiojo pasiuntinio Sirijai pareigų (papildyta)

LRT.lt 2012.08.02 18:43

Kofi Annanas traukiasi iš specialiojo Jungtinių Tautų ir Arabų lygos pasiuntinio Sirijai pareigų, taip ir nesugebėjęs įtikinti prezidento Basharo al Assado laikytis taikos plano, ketvirtadienį pranešė JT. 

Kofi Annanas traukiasi iš specialiojo Jungtinių Tautų ir Arabų lygos pasiuntinio Sirijai pareigų, taip ir nesugebėjęs įtikinti prezidento Basharo al Assado laikytis taikos plano, ketvirtadienį pranešė JT.

JT vadovas Ban Ki Moonas „didžiai apgailestaudamas“ pranešė, kad K. Annanas įteikė savo atsistatydinimo pareiškimą. Tuo metu pilietinis karas Sirijoje toliau tampa vis labiau nekontroliuojamas.

JT ir Arabų lyga Nobelio taikos premijos laureatą, buvusį JT generalinį sekretorių specialiuoju pasiuntiniu Sirijai paskyrė vasario 23 dieną. B. al Assadas su K. Annanu sutarė dėl šešių punktų taikos plano, tačiau jo taip ir neįgyvendino.

„Noriu išreikšti didžiausią dėkingumą K. Annanui už ryžtą ir drąsias pastangas, kurias jis dėjo būdamas specialiuoju pasiuntiniu Sirijai“, – pareiškime teigia Ban Ki Moonas.

Jame taip pat priduriama, kad K. Annanas nepratęs savo mandato, kuris baigiasi rugpjūčio 31 dieną. Ban Ki Moonas teigia jau pradėjęs diskusijas su Arabų lyga, kas galėtų jį pakeisti.

Pats K. Annanas teigė, kad jo pasitraukimą nulėmė paramos trūkumas ir vis didesnis konflikto sukarinimas.

„Nesulaukiau tokios paramos, kokios tokiam tikslui reikia“, – spaudos konferencijoje Ženevoje kalbėjo jis.

K. Annanas pridūrė, kad „besitęsiantis prasivardžiavimas ir badymasis pirštais“ JT Saugumo Taryboje trukdė jo pastangoms įgyvendinti taip vadinamą šešių punktų taikos planą.

„Didėjanti militarizacija Sirijoje ir vienbalsiškumo trūkumas Saugumo Taryboje iš esmės pakeitė mano vaidmenį“, – teigė buvęs JT vadovas.

Tačiau jis prognozavo, kad „anksčiau ar vėliau“ B. al Assadas pasitrauks ir neatmetė galimybės, kad jo įpėdiniui seksis geriau. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi