Pasaulyje

2013.12.03 11:32

Prie Rados, kurioje bus svarstomas nepasitikėjimas vyriausybe, susirinko tūkstančiai protestuotojų

BNS2013.12.03 11:32

Prie Ukrainos parlamento sostinėje Kijeve antradienį susirinko tūkstančiai protestuotojų – įstatymų leidėjams rengiantis svarstyti nepasitikėjimo pareiškimą vyriausybei dėl sutarties su Europos Sąjunga (ES) atsisakymo.

Prie Ukrainos parlamento sostinėje Kijeve antradienį susirinko tūkstančiai protestuotojų – įstatymų leidėjams rengiantis svarstyti nepasitikėjimo pareiškimą vyriausybei dėl sutarties su Europos Sąjunga (ES) atsisakymo.

Opozicija ragina pareikšti nepasitikėjimą premjero Mykolos Azarovo vyriausybe, tęsiantis masiniams protestams dėl atsisakymo pasirašyti tą istorinę sutartį. Protestai yra didžiausi nuo 2004 metų provakarietiškos Oranžinės revoliucijos.

Tačiau neaišku, ar opozicijai pavyks suburti pakankamą paramą nepasitikėjimo vyriausybe pareiškimui.

Opozicijos lyderiai, tarp jų – buvęs pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, pateikė rezoliucijos projektą, kuriame sakoma, kad vyriausybė išdavė Ukrainos liaudį dėl Rusijos spaudimo atsisakydama planų pasirašyti Asociacijos sutartį su ES.

Savaitgalį masiniai protestai išprovokavo susirėmimus su policija, kuri panaudojo ašarines dujas ir garsinius užtaisus, tačiau pirmadienį situacija buvo ramesnė.

Maždaug 1 tūkst. protestuotojų antradienio naktį praleido miesto Nepriklausomybės aikštėje.

Premjeras M.Azarovas pirmadienį sakė, kad situacija turi visus valstybės perversmo požymius, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad šie protestai „atrodo labiau kaip pogromas, o ne revoliucija“.

Tuo tarpu Baltieji rūmai pareiškė nemanantys, kad taikios demonstracijos turi valstybės perversmo požymių.

Antradienį ryte keli tūkstančiai riaušėms pasirengusių policininkų buvo dislokuoti aplink parlamento pastatą Kijevo centre.

„Kai kas piketuoja prie vyriausybės pastato, kiti piketuoja prie parlamento, o mes balsuojame už Azarovo banditų vyriausybės atsistatydinimą“, – pirmadienį sakė ultranacionalistų partijos „Svoboda“ („Laisvė“) lyderis Olehas Tiahnybokas.

Opozicijai reikia surinkti 226 balsus 450 vietų Aukščiausiojoje Radoje, kad būtų pareikštas nepasitikėjimas vyriausybe.

Mykola Tomenka, kalinamos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko partijos deputatas, pirmadienį sakė, kad opozicija gali surinkti tik 215 balsų parlamente, kuriame dominuoja prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partija.

Opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas pirmadienį vakare per mitingą sakė: „Pirma balsuojame už rezoliucijos projektą dėl vyriausybės atleidimo, tada balsuojame už Tymošenko ir trijų aktyvistų Nepriklausomybės aikštėje, kurie buvo nelegaliai areštuoti, paleidimą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.