Pasaulyje

2013.12.03 09:04

Niujorke sudužęs traukinys važiavo beveik triskart greičiau nei leistina

BNS 2013.12.03 09:04

Niujorko priemiestinis traukinys, kuriam nulėkus nuo bėgių savaitgalį žuvo keturi žmonės, prieš avariją beveik tris kartus viršijo rekomenduojamą greitį, pirmadienį pranešė federaliniai tyrėjai.

Niujorko priemiestinis traukinys, kuriam nulėkus nuo bėgių savaitgalį žuvo keturi žmonės, prieš avariją beveik tris kartus viršijo rekomenduojamą greitį, pirmadienį pranešė federaliniai tyrėjai.

Nacionalinio transporto saugumo biuro (NTSB) narys Earlas Weeneris sakė, kad sekmadienį Bronkso rajone sudužęs traukinys važiuodamas 131 kilometro per valandą greičiu įlėkė į posūkį, kuriame greitis ribojamas iki 48 kilometrų per valandą.

„Preliminari informacija iš duomenų registratorių rodo, kad traukinys važiavo maždaug 82 mylių per valandą greičiu, kai pasiekė posūkį, kuriame greitis ribojamas iki 30 mylių per valandą“, – aiškino jis.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad prieš pat avariją lokomotyvo akceleratorius buvo nustatytas į nulinę padėtį ir kad staiga dingo spaudimas stabdžių sistemoje.

„Mūsų tyrėjai atidžiai peržiūri visus duomenis, kad nustatytų, kaip stabdžiai veikė per visą kelionę, ir kad nustatytų, kodėl akceleratorių nustačius į nulinę padėtį spaudimas stabdžiuose sumažėjo iki nulio, – sakė E.Weeneris. – Šiuo metu mums nežinomi jokie stabdžių gedimai arba anomalijos.“

Traukinys, kuriuo važiavo 100–150 žmonių, sudužo apie sekmadienį 7 val. 20 min. vietos (14 val. 20 min. Lietuvos) laiku, sudužo važiuodamas į pietus, Didžiosios centrinės stoties Manhatane link.

Septyni traukinio vagonai nulėkė nuo bėgių prieš sąstatui pasiekiant Spaiten Daivelo stotį ir nuriedėjo per žaliąją juostą, skiriančią geležinkelį nuo Hadsono ir Harlemo upių santakos.

Priekinis vagonas sustojo visai šalia vandens, o du vagonai nuvirto ant šono.

E.Weeneris sakė, kad tyrėjai pradėjo mašinisto apklausą, kuri bus tęsiama kelias artimiausias dienas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.