Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.02 11:46

Ukrainos opozicijos šalininkai blokuoja vyriausybės rūmus Kijeve

BNS 2013.12.02 11:46

Kijeve tūkstančiai protestuotojų pirmadienį paryčiais laiko apsupę vyriausybės būstinės kompleksą, o atskiros aktyvistų grupės blokavo visus įėjimus į ministrų kabineto rūmus bei nacionalinį banką.

Kijeve tūkstančiai protestuotojų pirmadienį paryčiais laiko apsupę vyriausybės būstinės kompleksą, o atskiros aktyvistų grupės blokavo visus įėjimus į ministrų kabineto rūmus bei nacionalinį banką.

Vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas sakė, kad 5–6 tūkst. žmonių kolona sustojo priešais vyriausybės rūmų pagrindinį įėjimą, skanduodami „Šalin gaują!“

Už minios, reikalaujančios vyriausybės ir prezidento Viktoro Janukovyčiaus atsistatydinimo, aktyvistų sustatyti automobiliai blokuoja eismą.

Vyriausybės rūmų kieme stovi aštuoni milicijos specialiųjų pajėgų „Berkut“ autobusai, tačiau kol kas pareigūnai nesiima jokių veiksmų prieš protestuotojus.

Tuo metu protestuotojų užimtame Kijevo miesto administracijos pastate ir Profsąjungų rūmuose padėtis kol kas buvo rami.

Pasak „Interfax“ korespondento, sostinės administracijos pastato įėjimas buvo atidarytas; ten nuo paryčių rinkosi žmonės. Daugelis aktyvistų miega pastato viduje – daugiausiai antrame aukšte ir kolonų salėje. Ten buvo įkurtas maitinimo punktas, kur protestuotojams dalijama arbata ir maistas.

Pastatą užėmę aktyvistai palaiko tvarką, o valytojos mėgino pradėti darbą.

Profsąjungų rūmų įėjimas taip pat buvo atviras, o padėtis jame buvo ramu. Pirmame aukšte įrengtas savanorių registracijos punktas, o medicinos darbuotojai konsultuoja akcijos dalyvius. Antrame aukšte esančiame žiniasklaidos centre buvo keli žurnalistai ir dainininkės Ruslana, buvusi „Eurovizijos“ nugalėtoja. Pastate esantiems žmonėms dalijama arbata ir kava.

Tuo metu centrinėje Nepriklausomybės aikštėje, kurioje sekmadienio vakarą vyko įnirtingi demonstrantų ir milicijos susirėmimai, tebėra daugiau nei tūkstantis žmonių, kurie buvo išsisklaidę aikštės teritorijoje.

Eismas centriniu Kreščiatiko prospektu buvo blokuojamas. Gatvės, vedančios į Nepriklausomybės aikštę, buvo užtvertos metaliniais skydais ir išardytos kalėdinės eglutės dalimis.

Opozicija reikalauja, kad būtų surengti pirmalaikiai parlamento ir prezidento rinkimai.

Protestuotojai Nepriklausomybės aikštėje pradėjo rinktis lapkričio 21 dieną, kai buvo paskelbta, jog Ukrainos vyriausybė nusprendė įšaldyti pasiruošimus asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES) pasirašymui.

Šeštadienį paryčiais „Berkut“ pareigūnai išvaikė vadinamąją Euromaidano demonstraciją, tačiau tuomet į gatves išėjo kelis kartus daugiau protestuotojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi