Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.02 11:52

Kijevo teismas uždraudė demonstracijas sostinėje

ELTA, BNS 2013.12.02 11:52

Kijevo valdžios prašymu, teismas iki sausio 7 dienos uždraudė mitingus ir demonstracijas abiejose pagrindinėse Ukrainos sostinės aikštėse ir netoli valstybinių pastatų, sekmadienio rytą pranešė vietos žiniasklaida.

Kijevo valdžios prašymu, teismas iki sausio 7 dienos uždraudė mitingus ir demonstracijas abiejose pagrindinėse Ukrainos sostinės aikštėse ir netoli valstybinių pastatų, sekmadienio rytą pranešė vietos žiniasklaida.

Žinybos savo prašyme nurodė, kad Nepriklausomybės ir Europos aikštėse, kuriose pastarosiomis dienomis protestavo tūkstančiai žmonių, turi būti pastatytos Kalėdų eglės.

Kartu valdžia pabrėžė, kad draudimas protestuoti negalioja Taraso Ševčenkos parke, kur nori rinktis demonstrantai.

Ukrainos opozicija sekmadienį rengia naują masinę demonstraciją prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių. Tikimasi, kad joje dalyvaus dešimtys tūkstančių žmonių. Protestuotojai reikalauja, kad prezidentas, po aktyvaus Rusijos spaudimo atsisakęs pasirašyti Asociacijos sutartį su ES, atsistatydintų.

V. Janukovyčius pasmerkė jėgos panaudojimą

Ukrainos prezidentas šeštadienį vakare pasmerkė šiurkštų jėgos panaudojimą prieš opozicijos mitingą ir tai, kad jį išvaikant buvo sužeista dešimtys proeuropietiškų demonstrantų.

„Esu giliai papiktintas įvykių, kurie įvyko šiąnakt Nepriklausomybės aikštėj“", – sakoma V.Janukovyčiaus pranešime.

„Smerkiu veiksmus, kurie atvedė prie konfrontacijos ir žmonių kančių“, – sakė jis ir pažadėjo, kad kaltieji už jėgos panaudojimą bus nubausti.

„Reikalauju, kad Ukrainos generalinė prokuratūra nedelsiant man ir Ukrainos visuomenei pateiktų neatidėliotino ir objektyvaus tyrimo rezultatus, kad būtų nubausti tie, kas atsakingi“, – sakoma šalies lyderio pareiškime.

„Aš patvirtinu: esame vieningi dėl mūsų bendros europinės ateities pasirinkimo“, – priduriama jame.

V.Janukovyčius kalbėjo po to, kai Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga (ES) pasmerkė smurtą ir pareikalavo atlikti įvykių tyrimą.

Anksčiau dieną dėl įvykių Kijevo centre esančios Nepriklausomybės aikštę, kurioje per 2004-ųjų Oranžinę revoliuciją vyko didžiausi šalyje mitingai, savo pasipiktinimą pareiškė ir ministras pirmininkas Nikolajus Azarovas.

„Esu labai pasipiktinęs ir susirūpinęs dėl to, kas įvyko praėjusią naktį Nepriklausomybės maidane. Iš įvairių šalių gauti duomenys, kurios aš turiu, neleidžia daryti vienareikšmiškų išvadų: kas atsakingas šią provokaciją“, – parašė jis savo „Facebook“ paskyroje.

Šeštadienį paryčiais milicijos specialiosios pajėgos išvaikė vadinamąjį Euromaidaną, opozicijos protestuotojų mitingą, kurio dalyviai ragino atsistatydinti prezidentą V.Janukovyčių, taip ir nepasirašiusio strategiškai svarbios sutarties su ES.

„Maidanas buvo šiurkščiai nušluotas, – parašė socialiniame tinkle „Twitter“ opozicijos parlamentaras Andrijus Ševčenka.

„Dešimtys sužeista, dešimtys areštuota. Ukraina anksčiau nieko panašaus nematė“, – nurodė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi