Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.30 10:14

Škotijoje policijos sraigtasparnis įsirėžė į žmonių pilną barą

DELFI.lt 2013.11.30 10:14

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Škotijos Glazgo mieste policijos sraigtasparnis įsirėžė į žmonių pilną barą. Skaičiuojama, jog tuomet bare buvo mažiausiai 120 žmonių. Kol kas neskelbiama, kiek žmonių žuvo.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Škotijos Glazgo mieste policijos sraigtasparnis įsirėžė į žmonių pilną barą. Skaičiuojama, jog tuomet bare buvo mažiausiai 120 žmonių. Kol kas neskelbiama, kiek žmonių žuvo.

Ant pastato stogo nukritus sraigtasparniui dalis jo stogo įgriuvo. Liudininkai pasakoja, jog pirmiausiai pamatė didelį sprogimą, pamatė dulkių debesį ir nuolaužas.

Skelbiama, kad žuvusiųjų yra, tačiau policija nepatvirtina kiek, rašo BBC. Tai pat nėra žinoma, kiek žmonių dar liko bare. Gelbėtojai pirmiausiai stengiasi užtikrinti pastato stabilumą, kad neįvyktų tolesnė stogo griūtis.

Škotijos vyriausiasis ministras Alexas Salmondas teigė, jog žmonės turėtų susitaikyti su mintimi, jog aukų yra.

Nelaimė įvyko „The Clutha“ bare, įsikūrusiame Stockwell gatvėje, netoli Klaido upės pakrantės. Tuo metu alaus bare vyko gyvo garso koncertas.

Pastatas – nestabilus

Gelbėtojams pavyko užmegzti kontaktą su bare įkalintais žmonėmis, tačiau pastatas yra nestabilus, todėl imamasi „metodinio“ gelbėjimo operacijos metodo.

Nors didelei daliai baro lankytojų pavyko išbėgti į lauką arba juos išlaisvino gelbėtojai, sugriuvus kairiajai pastato pusei dar liko po griuvėsiais įkalintų žmonių.

Liudytojai pasakoja, jog sraigtasparnis nukrito ant baro stogo „kaip akmuo“.

Rimtai sužeistieji žmonės gabenami į ligonines, nukentėję mažiau medikų pagalbos sulaukia netoliese esančiame „Holiday Inn Express“.

Karališkosios Glazgo ligoninės medikai apibūdino, jog nukentėjusiųjų žmonių būklė yra „labai sunki“.

Įvykio vietoje šeštadienio naktį dirbo 125 gelbėtojai, ugniagesiai, medikai.

Policijos sraigtasparnyje buvo trys žmonės: du pareigūnai ir civilis pilotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi