Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Tūkstančiai ukrainiečių susikibę rankomis simboliškai sujungė Ukrainą su ES

LRT.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui Vilniuje nepasirašius Asociacijos ir laisvos prekybos su Europos Sąjunga (ES) sutarties, Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose žmonės renkasi į protestus aikštėse.

Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui Vilniuje nepasirašius Asociacijos ir laisvos prekybos su Europos Sąjunga (ES) sutarties, Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose žmonės renkasi į protestus aikštėse.

Tūkstančiai ukrainiečių penktadienį susikibę rankomis sudarė simbolinę, savo šalį su Europos Sąjunga jungiančią grandinę; taip elgiamasi todėl, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius nesugebėjo išgelbėti svarbios sutarties su Bendrija.

„Dabar aikštėje vėl pradėjo rinktis žmonės. (...) Tai rodo, kad jie jau žino apie Vilniaus naujienas ir ateina. Ką aš pastebiu, kad žmonės šiek tiek kitokie nei buvo vakar vėlai vakare, vakar naktį. Nebe jaunimas, nebe energingi studentai, o ir vyresnių, ir vidutinio amžiaus žmonių yra daug. Tai rodo, kad galbūt ir kitiems jau parūpo tas klausimas arba jie suprato, kad reikia būtinai išeiti į aikštę ir šiandien protestai turėtų didėti“, - teigė Kijeve esanti LRT korespondentė Eglė Merktytė.

„Per visą pagrindinę miesto aikštę nusitiesė žmonių grandinė, kurią jie pavadino „Eurograndine“. Tačiau labai sunku pasakyti, ar tą pavyko padaryti iki Lenkijos sienos. Kol kas bent jau Ukrainos spaudoje nepavyko rasti tokių duomenų, kad grandinė buvo nutiesta visus 600 km“, – sakė LRT korespondentas Edvardas Špokas.

Pasak jo, dar vienoje Kijevo aikštėje – Europos aikštėje – susirinko V. Janukovyčiaus Regionų partijos atstovai, kurie taip pat deklaruoja palaikantys integraciją į ES, tačiau, LRT korespondento teigimu, jie kalba apie tai, kad „Ukrainai dar ne laikas stoti, kad Ukraina bus išnaudojama, ir panašiai“.

„Apžvalgininkai sako, kad šis Regionų partijos mitingas yra planuojamas specialiai, kad žmonės pasimestų ir nežinotų, kur eiti, kas už ką ir kas ką palaiko“, – sako E. Špokas.

Pasak jo, mitingo, palaikančio neatidėliotiną eurointegraciją, organizatoriai dar spręs ką daryti toliau. Viena iš idėjų yra rinkti parašus dėl Ukrainos valdžios legitimumo, dėl to, ar ji veikia teisėtai ir tikisi, kad tai galėtų būti kelias ją atstatydinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi