Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

H. Van Rompuy: Rusijos veiksmai su Rytų partneriais nedera XXI amžiaus politikai

BNS 2015.09.08 13:45

Tai, kaip Rusija elgiasi su Rytų partneriais, nesuderinama su tarptautiniais santykiais, kurie turėtų būti Europoje XXI amžiuje, sako Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Tai, kaip Rusija elgiasi su Rytų partneriais, nesuderinama su tarptautiniais santykiais, kurie turėtų būti Europoje XXI amžiuje, sako Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

„Rusijos veiksmai su Rytų partneriais yra nesuderinami su tuo, kaip tarptautiniai santykiai turėtų veikti mūsų kontinente XXI amžiuje"“, – penktadienį Vilniuje sakė jis.

Anot jo, ES toliau reikalaus, kad bet kokie Rusijos veiksmai, naudojami daryti įtaką nepriklausomoms šalims, Europos partnerėms, atitiktų Helsinkio principus – teisę laisvai pasirinkti, kaip organizuoti savo santykius su kitomis šalimis.

J. M. Barroso: trišalės derybos su Ukraina ir Rusija – nepriimtinos

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso teigia, kad Europos Sąjunga (ES) nesiims trišalių darybų su Ukraina ir Rusija.

„Tai nepriimtina. Mes gerbiame visų šalių suverenitetą. Mes esame parafavę asociacijos susitarimą su suverenia valstybe – Ukraina. Ir kai tu darai dvišalį susitarimą, mums nereikia trišalio sutarimo“, – spaudos konferencijoje Vilniuje penktadienį sakė jis.

Trišales ES, Ukrainos ir Rusijos derybas Rytų partnerystės susitikime Vilniuje bandė siūlyti Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

„Kai mes rengiame prekybos susitarimus su Kanada ar Pietų Korėja, mes nekviečiame trečios šalies derėtis“, – sakė J. M. Barroso.

Jis taip pat pažymėjo, kad „riboto suvereniteto laikai Europoje baigėsi“.

D. Grybauskaitė: Rusijos spaudimas – tik pasiteisinimas Ukrainos valdžiai

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį sukritikavo Ukrainos valdžią, kad ji kaip pasiteisinimą naudoja Rusijos spaudimą, stabdydama integraciją į Europos Sąjungą (ES).

„Išorės spaudimas negali būti naudojamas kaip pasiteisinimas suverenios šalies sprendimams“, – žurnalistams Vilniuje sakė prezidentė, pasibaigus ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi