Pasaulyje

2014.01.10 16:58

V. Janukovyčius: planai nesikeičia, keičiasi taktika

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2014.01.10 16:58

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius penktadienį pareiškė, kad Ukraina nori pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES) artimiausioje ateityje.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius penktadienį pareiškė, kad Ukraina nori pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES) artimiausioje ateityje.

LRT televizijos žurnalistams, V. Janukovyčius sakė, kad Ukrainos planai nesikeičia.

„Planai nesikeičia, šiek tiek pasikeitė taktika. Manome, kad neišsprendę problemų, kurios dabar realiai susidarė Ukrainoje, negalime judėti toliau. Planai lieka ankstesni, manome, kad kai nuveiksime tam tikrus darbus ir rasime ekonominių problemų sprendimų būdus, galėsime pasirašyti susitarimą dėl strateginės partnerystės su Rusija ir viską, ką mums būtina padaryti, kad atsirastų normalūs santykiai tarp Europos Sąjungos, Rusijos, Ukrainos – tai mūsų pareiga ir didelis interesas“, – LRT televizijos naujienų tarnybai teigė Ukrainos prezidentas.

„Nebaigėme dialogo, jis dar tęsiasi. Mums svarbu, kad  dabar tas sustojimas ir pertrauka atveria naujų galimybių“, – į klausimą, ką Ukrainai žadėjo Rusija, atsakė V. Janukovyčius.

Tikisi pasirašyti ateityje

„Aš patvirtinu Ukrainos intenciją pasirašyti asociacijos susitarimą artimiausioje ateityje“, – V. Janukovyčiaus atstovų žiniasklaidai Vilniuje išplatintame pranešime teigė Ukrainos prezidentas, pranešė naujienų agentūra AFP.

Kita galimybė Ukrainai ir Europos Sąjungai (ES) pasirašyti asociacijos susitarimą bus kitų metų kovą numatomas ES-Ukrainos viršūnių susitikimas, sako Ukrainos prezidento patarėjas Andrejus Hončarukas, kurį cituoja naujienų agentūra „Interfax“.

„Kita galimybė bus ES-Ukrainos viršūnių susitikimas, kuris suplanuotas 2014 metų kovo pradžioje“, – teigia A. Hončarukas.

Jis išreiškė viltį, jog iki to laiko bendroje darbo grupėje bus išspręsti visi kontroversiški klausimai.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europos Sąjunga (ES) į jokius sandėrius su Ukrainos valdžia nesileis.

„Labai tikimės, kad ir Ukraina anksčiau ar vėliau, ir ypač iki Rygos susitikimo, priims sprendimus, kurie naudingi pačiai Ukrainai. Jokių sandorių ar sandėrių su Ukrainos vadovybe ES tikrai nepraktikuos ir į juos nesileis. Visos sąlygos, kurios būtinos, kad Ukraina pasirašytų asociacijos sutartį, Ukrainai yra žinomos, jokių kitokių sąlygų nebus“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė D. Grybauskaitė.

Ragina ES bendromis jėgomis parengti ekonominės pagalbos Ukrainai programą

V. Janukovyčius paragino Europos Sąjungą (ES) bendromis jėgomis parengti ekonominės pagalbos jo šaliai programą.

„Šiandien Ukraina, taip pat ir dėl naujų prekybinių bei ekonominių aplinkybių, turi ruoštis ne tik savailaikiam Asociacijos sutarties įgyvendinimui, bet ir neigiamų pradinio laikotarpio pasekmių, kurias neabejotinai pajus labiausiai pažeidžiami visuomenės sluoksniai, mažinimui“, – sakė prezidentas, penktadienį kreipdamasis į Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje dalyvius.

„Tai reikalauja mūsų bendro darbo rengiant ekonominės pagalbos Ukrainai programą, kuri leis mums pasiruošti sutarties pasirašymui. Mūsų nuomone, tokia programa turi būti bendrų ES ir Ukrainos pastangų rezultatas“, – sakė V. Janukovyčius, kurį citavo prezidento spaudos tarnyba.

Europinis pasirinkimas tebėra šalies strateginė kryptis tolesnei civilizuotai jos raidai, šalies vietos ir vaidmens šiuolaikiniame konkurencingame pasaulyje stiprinimui, pabrėžė jis.

„Priverstinė pauzė Asociacijos sutarties sudarymo procese nereiškia Ukrainai būtinų eurointegracinių reformų pabaigos“, – sakė prezidentas.

Pasak V. Janukovyčiaus, Ukraina į Asociacijos sutartį žiūri kaip į detalų kompleksinės šalies modernizacijos pagal europines vertybes ir standartus planą.

„Esame pasiryžę atkakliai tęsti šį darbą“, – pabrėžė prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.