Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Naujas Baltijos kelias: Ukraina rikiuoja žmones į grandinę

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicija, prezidentui Viktorui Janukovyčiui Vilniuje nepasirašius asociacijos sutarties su ES, organizuoja akciją, panašią į Baltijos kelią.

Ukrainos opozicija, prezidentui Viktorui Janukovyčiui Vilniuje nepasirašius asociacijos sutarties su ES, organizuoja akciją, panašią į Baltijos kelią.

Penktadienį, lapkričio 29 d. nuo 12 iki 14 val. nusidrieks eurointegracinė gyvų žmonių grandinė nuo Maidano Kijeve iki Lenkijos pasienio – sienos su Europos Sąjunga, rašo pravda.com.ua.

Apie tai pranešė viena iš gyvos grandinės organizatorių Kristina Čornenka iš Lvovo.

„Žmonės rinksis apie 11 val., kad 12 val. jau būtų visiškai suformuota gyva grandinė. Ji laikysis nuo 12 iki 14 val.“, – sakė ji.

Pagalbos organizuojant akciją kreipiamasi ir į kaimus bei mažus miestelius, miestų, kaimų tarybų atstovus, mokyklų direktorius.

„Tai pat organizuojame universitetus, studentai stovės ir Lvove, ir važiuos į kitas vietas. Be to, mums skambina nemažai žmonių, kurie klausia, kur jiems atvykti su automobiliais“, – pasakojo ji.

Pagrindiniai gyvos grandinės centrai bus Kijevas – Žytomyras – Rivnė – Lvovas – Peremyšlis. Maršruto ilgis – 625 km.

Organizatorių skaičiavimais, sudaryti tokiais grandinei prireiks apie 520 tūkst. žmonių.

Organizatoriai kviečia prie grandinės jungtis ir Lenkijoje gyvenančius ar studijuojančius ukrainiečius, atvykti į grandinės atkarpą pasienyje iki Peremyšlio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi