Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.10 17:00

V. Kličko: prezidentui V. Janukovyčiui turėtų būti surengta apkalta

BNS 2014.01.10 17:00

Vilniuje viešintis vienas iš Ukrainos opozicijos lyderių Vitalijus Kličko teigia, kad dėl eurointegracijos proceso sustabdymo turėtų būti surengta Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus apkalta ir pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Vilniuje viešintis vienas iš Ukrainos opozicijos lyderių Vitalijus Kličko teigia, kad dėl eurointegracijos proceso sustabdymo turėtų būti surengta Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus apkalta ir pirmalaikiai parlamento rinkimai.

„Gana korupcijos, gana pardavinėti nacionalinius interesus, gana politinių represijų, mes norime europietiškos Ukrainos. Reikalaujame surengti apkaltą prezidentui ir pirmalaikius parlamento rinkimus. Mes tęsime savo kovą už demokratišką ir stiprią Ukrainą“, – ketvirtadienį Seime sakė V. Kličko.

Jis dalyvavo ketvirtadienį Seime vykstančiame ES parlamentų Užsienio reikalų komitetų vadovų bei Parlamentinio demokratijos forumo atstovų susitikime Vilniuje.

V. Kličko teigė tikėjęsis Vilniuje tapti liudininku, kaip jo šalis su ES pasirašo asociacijos sutartį. Tačiau praėjusią savaitę Ukrainos Ministrų kabinetas priėmė sprendimą sustabdyti derybas dėl asociacijos.

„Tikėjomės, kad šis susitarimas padės reformuoti mūsų šalį, transformuoti ją ir tapti tikra demokratine valstybe. Deja, mūsų ateičiai Europoje kilo rizika. Prezidentas V. Janukovyčius išdavė Ukrainos gyventojų ateitį, jo verslo ir politiniai interesai tapo didesni ir svarbesni nei piliečių norai gyventi visuomenėje, kur vadovaujamasi teisės viršenybės principais, kur gerbiamos žmogaus teisės ir laikomasi socialinių standartų“, – kalbėjo Ukrainos opozicijos atstovas.

Anot jo, V. Janukovyčius „kur kas geriau jaučiasi autoritariniame klube, o ne demokratinių lyderių kompanijoje“. V. Kličko teigimu, V. Janukovičius niekada nenorės pasirašyti asociacijos sutarties su ES.

Vilniuje ketvirtadienį prasideda dvi dienas truksiantis Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, kuriame tikimasi įtvirtinti glaudesnius ES santykius su posovietinėmis Rytų Europos šalimis.

Susitikimo išvakarėse didžiausias dėmesys sutelktas į Ukrainą. Šios šalies Vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė stabdanti derybas dėl asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties, kurią ketinta Lietuvoje pasirašyta penktadienį.

Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius ketina atvykti į Vilnių, tačiau tikina, kad sutartį pasirašytų tik užsitikrinęs ES finansinę paramą, kuri kompensuotų nuostolius dėl sumažėjusios prekybos su Rusija.

V. Kaliužnijus: Ukraina svarsto siekį pasirašyti sutartį

Ukraina svarsto siekį pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES), sako Ukrainos Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Vitalijus Kaliužnijus.

„Ukrainos siekis dėl Europos svarstomas, nesvarbu, ką jūs girdėjote, kas siūloma dėl derybų, prezidentas ir Vyriausybė labai rimtai žiūrį į šį sprendimą“, – Seime ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Ukrainos parlamento atstovas.

V. Kaliužnijus taip pat pažymėjo, kad dauguma Ukrainos žmonių remia europinę integraciją, tačiau yra „keletas svarbių klausimų, kurie turi būti išspręsti prieš sutarties pasirašymą“.

„Reikia pasakyti, kad rengdami dokumentą, ir mes klydome, klaidas reikia taisyti, o ne jas dauginti“, – ketvirtadienį Seime kalbėjo Ukrainos politikas.

Anot jo, nors Ukraina padarė daug žingsnių derėdamasi su ES, ekonominė situacija esą neleidžia pasirašyti asociacijos sutarties.

„Puikiai suprantame, kad valstybė praranda savo įvaizdį. Kita vertus, norėčiau, kad būtų suprasta ir situacija – kad abi pusės nepakankamai įvertino rizikas ir pasekmes. Juoba kad mes jau seniai jaučiame, jog mūsų ekonomika nėra tokia stipri, kaip mes to norėjome“, – tvirtino V. Kaliužnijus.

Jo teigimu, Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius elgiasi adekvačiai susidariusiai situacijai.

„Manau, kad Ukrainos prezidentas supranta asmeninę atsakomybę dėl šalies ir elgiasi adekvačiai neskubėdamas pasirašyti dokumento, kuriame mato daug trūkumų“, – kalbėjo Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

Seime ketvirtadienį prasidėjo Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių parlamentarų susitikimas, šalia dvi dienas truksiančio Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimo, kuriame tikimasi įtvirtinti glaudesnius ES santykius su posovietinėmis Rytų Europos šalimis.

Didžiausias dėmesys Rytų partnerystės viršūnių susitikime sutelktas į Ukrainą. Šios šalies Vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė stabdanti derybas dėl asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties, kurią ketinta Lietuvoje pasirašyta penktadienį.

Ukraina teigia, kad sutartį su ES galėtų pasirašyti tik gavusi geresnes sąlygas ir finansinę paramą. Prezidentas Viktoras Janukovyčius pareiškė, kad pasirašius sutartį su ES, pereinamuoju laikotarpiu valstybei kasmet reikėtų 20 milijardų eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi