Pasaulyje

2014.01.10 16:48

Vilniuje laukiama ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų

ELTA2014.01.10 16:48

Lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje susitiks Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių vadovai. Tai bus svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginys.

Lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje susitiks Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių vadovai. Tai bus svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginys.

Į Vilniaus viršūnių susitikimą susirinks 28 ES šalių ir Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos vadovai ir ministrai.

Dvi dienas vyksiančiame Vilniaus viršūnių susitikime 34 šalių vadovai ir ministrai kalbės apie Rytų partnerystės programos pažangą, nubrėš ateities šios programos ateities gaires.

Lapkričio 28 dieną, ketvirtadienį, vyks koordinacinis Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Hermano Van Rompuy ir Europos Komisijos Pirmininko Jose Manuelio Barroso pasitarimas, kuriame bus aptarta situacija Ukrainoje ir derinama bendra pozicija dėl Rytų partnerystės programos perspektyvų.

Taip pat siūloma sušaukti ir koordinacinį visų Europos vadovų susitikimą, kuriame būtų priimti galutiniai sprendimai dėl tolesnės Rytų partnerystės programos raidos.

Paskutiniai Vilniaus viršūnių susitikimo akcentai bus sudėti darbo vakarienėje, kurioje dalyvaus 28 ES šalių narių vadovai ir ministrai, Europos Vadovų Tarybos, Europos Komisijos, Europos Parlamento pirmininkai, taip pat 6 Rytų partnerystės šalių vadovai ir ministrai.

Taip pat ketvirtadienį prasidės Pilietinės visuomenės konferencija, kurioje pilietinės visuomenės lyderiai iš Rytų partnerystės ir ES šalių, ekspertai, apžvalgininkai diskutuos apie didžiausius iššūkius, kylančius pilietinei visuomenei Rytų partnerystės šalyse. Konferencijoje bus ieškoma naujų sprendimų, kaip galima būtų paremti pilietinės visuomenės organizacijas tose šalyse.

Lapkričio 29 dieną, penktadienį, bus pasirašomi susitarimai su Rytų partnerystės šalimis, vyks plenarinė sesija, kurioje 34 šalių vadovai ir ministrai aptars Rytų partnerystės programos pažangą, jos ateities perspektyvas ir tikslus. Po plenarinės sesijos numatyta spaudos konferencija.

Vėliau Prezidentė D. Grybauskaitė susitiks su 6 Rytų partnerystės šalių – Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Armėnijos ir Azerbaidžano – opozicijos atstovais.                

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.