Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

V. Janukovyčius: Ukraina gali peržiūrėti sutartį su ES

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) laisvos prekybos sutartis, inicijuota 2012 metų liepą, gali būti peržiūrėta po konsultacijų su Rusija, pareiškė Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) laisvos prekybos sutartis, inicijuota 2012 metų liepą, gali būti peržiūrėta po konsultacijų su Rusija, pareiškė Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

„Mūsų ekspertai priėjo išvadų, kad atsižvelgiant į tai, kaip greitai buvo paruošti šie dokumentai, buvo padaryta klaidų, todėl juos reikia peržiūrėti“, – trečiadienį sakė V. Janukovyčius interviu Ukrainos televizijoms.

Pasak V. Janukovyčiaus, šį klausimą jis aptarė paskutiniuose susitikimuose su Rusijos prezidentu, kuris ne kartą tvirtino, kad Ukrainos ir ES laisvoji prekyba kelia grėsmę Rusijai, į kurią išeina maždaug 30 proc. Ukrainos eksporto.

„Todėl mums turbūt reikia truputį atsitraukti atgal ir peržiūrėti laisvosios prekybos sutartį su ES, patikrinti, kas šiame susitarime prieštarauja mūsų santykiams ir kas trukdo mūsų santykiams jame“, – sakė V. Janukovyčius apie jo susitarimą su V. Putinu.

„Mes turime rasti atsakymą į kiekvieną poziciją: kokie yra muitų tarifai, kokia apsauga, kokia produkcija“, – kalbėjo V. Janukovyčius.

ES Ukrainai kėlė tokias pačias sąlygas, pridūrė prezidentas. „Jeigu vedame kokias nors derybas su Rusija ir jos susijusios su laisvos prekybos zona, prašau, šiuos veiksmus reikia koordinuoti su mumis“, – sakė V. Janukovyčius.

V. Janukovyčius pabrėžė, kad Laisvosios prekybos sutartis su NVS turėtų būti peržiūrėta prieš pasirašant sutartį su ES.

Ukraina pasirašė NVS laisvos prekybos sutartį 2011 metų spalį, o įsigaliojo ji 2012 metų rugsėjį. Tuometinis užsienio reikalų ministras Konstantinas Hryščenka sakė, kad Briuselis ir svarbiausios US narės Ukrainą patikino, jog NVS laisvos prekybos sutartis nesutrukdys Kijevui pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartis su ES.

Tuometinis Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka tada sakė, kad NVS laisvos prekybos sutartis numato galimybę Kijevui pasirašyti laisvos prekybos sutartį su ES.

NVS laisvos prekybos sutarties 6-asis priedas numato galimas sankcijas signatarėms, sudarančioms laisvos prekybos sutartis su trečiosiomis šalimis arba asociacijomis ir taip pakeičiančioms savo importo struktūrą.

ES ne kartą sakė, kad Asociacijos sutartis Rusijai ekonomiškai nekelia jokios grėsmės.

ES plėtros komisaras Štefanas Fuele dar šią savaitę pareiškė, kad Rusija neturi ekonominio pagrindo daryti kokias nors išvadas, nes ES nemato jokių neigiamų Asociacijos sutarties pasekmių Rusijos ir Ukrainos prekybiniams ir ekonominiams santykiams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi