Pasaulyje

2013.11.27 17:29

A. Berzinis naujos vyriausybės tikisi dar šiemet

ELTA2013.11.27 17:29

Latvijos prezidentas Andris Berzinis iškėlė tikslą sudaryti naują šalies vyriausybę dar šiais metais. Tai trečiadienį žurnalistams pareiškė valstybės vadovo spaudos tarnybos atstovai.

Latvijos prezidentas Andris Berzinis iškėlė tikslą sudaryti naują šalies vyriausybę dar šiais metais. Tai trečiadienį žurnalistams pareiškė valstybės vadovo spaudos tarnybos atstovai.

Vykstant vyriausybės formavimo procesui prezidentas planuoja susitikti su visomis Seime atstovaujamomis partijomis.

Šią savaitę Latvija laidoja tragedijos Zuolitūdėje aukas, todėl prezidentas nutraukia bet kokius komentarus šia tema iki pirmojo partijų derybų rato pabaigos.

„Visiems, kurie priiminėjo sprendimus, galėjusius turėti įtakos įvykiams Zuolitūdėje, derėtų įvertinti savo politinę bei moralinę atsakomybę ir nuspręsti, kaip elgtis toliau“, – pabrėžė Latvijos prezidentas.

A. Berzinis pareiškė, kad Valdis Dombrovskis kaip politikas priėmė atsakingą sprendimą, bet pavėlavo mažiausiai tris dienas.

„Akivaizdu, kad premjeras atsistatydino dėl tragedijos Zuolitūdėje. Dabar, kai reikia greitai ir radikaliai sutvarkyti įstatymus, jis, manau, aiškiai suvokia, kad to neįmanoma padaryti esant dabartinei koalicijai, todėl ir atsistatydino“, – teigė A. Berzinis.

Jis priminė, kad koalicija neįstengia darniai dirbti jau maždaug metus. Nesutarimų kyla net „Vienybėje“, jau nekalbant apie bendradarbiavimą su kitomis partijomis.

Buvęs premjeras A. Berzinis nemano, kad V. Dombrovskio sprendimas turės įtakos stabilumui šalyje, be to, visi įstatymai, reikalingi eurui įvesti, jau priimti.

Savo ruožtu Latvijos finansų ministras Andris Vilkas („Vienybė“) laiko premjero V. Dombrovskio sprendimą atsistatydinti logišku.

„Vyriausybė pastaruoju metu susidurdavo su sunkumais, ir naujasis ministrų kabinetas turės būti labiau subalansuotas“,– sakė A. Vilkas.

„Vienybės“ partijos atstovas ministras pirmininkas V. Dombrovskis trečiadienį pranešė apie savo atsistatydinimą po susitikimo su Latvijos prezidentu A. Berziniu.

Anot premjero, jis prisiima politinę atsakomybę už Rygoje, Zuolitūdės rajone, įvykusią tragediją.

Reikalinga vyriausybė, turinti parlamentinės daugumos palaikymą ir sugebanti išspręsti šalyje susidariusią situaciją, pabrėžė V. Dombrovskis.

Praėjusio ketvirtadienio vakarą Latvijos sostinėje sugriuvus prekybos centro „Maxima“ stogui, žuvo 54 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt