Pasaulyje

2014.01.10 17:02

V. Putinas priminė apie Ukrainai darytas nuolaidas

BNS2014.01.10 17:02

Rusija neaptarinėjo su savo kolegomis ukrainiečiais galimybės peržiūrėti šiuo metu galiojančią sutartį dėl dujų tiekimo, pareiškė per spaudos konferenciją antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Rusija neaptarinėjo su savo kolegomis ukrainiečiais galimybės peržiūrėti šiuo metu galiojančią sutartį dėl dujų tiekimo, pareiškė per spaudos konferenciją antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Kontraktas tarp „Gazprom“ ir „Naftogaz Ukrainy“ pasirašytas iki 2019 metų. Mes nesvarstėme net galimybės peržiūrėti kontraktą“, – sakė V.Putinas, atsakydamas į „Interfax“ korespondento klausimą, ar nebuvo kalbėta peržiūrėti šią sutartį mainais už Kijevo atsisakymą nuo asociacijos sutarties su ES.

„Jums geriau būtų NKVD dirbti“, – taip pakomentavo V.Putinas žurnalisto klausimą.

Ta proga Rusijos prezidentas paaiškino, kad „Gazprom“ jau pasirašė kelis minėto kontrakto papildymus.

„Viename tų papildymų apibrėžtos Rusijos (karinio) laivyno buvimo Kryme sąlygos, apmokant per dujų kainos sumažinimą 100 dolerių už tūkstantį kubų, – nurodė V.Putinas. – Šiai dienai, nuo kontrakto pasirašymo Rusija prarado (pinigų), ir šie pinigai liko Ukrainoje – apie 10 mlrd. dolerių“.

Tuos 10 mlrd. dolerių Ukrainai tektų sumokėti, jei kontraktas būtų likęs nepapildytas.

„Be to, „Naftogaz Ukrainy“ jau kelis kartus kreipėsi į partnerius Rusijoje ir prašė iš anksto sumokėti už mūsų dujų tranzitą, kad iš tų pinigų apmokėtų už dujas, tiekiamas pačiai Ukrainai“, – tęsė V.Putinas.

„Ir „Gazprom“ sutiko ir padarė tai kelis kartus, ir šiandien iš anksto sumokėta suma viršija 4 mlrd. dolerių, o 2,36 mlrd. dolerių yra kol kas Ukrainos įsiskolinimas. Mes sumokėjome iš anksto iki 2015 metų sausio“, – aiškino jis.

Rusijos prezidentas dar pažymėjo, kad vyksta derybos, „draugiškai, partneriškai“ dėl „Naftogaz“ prašymo atidėti apmokėjimą už dujas ik spalio, paskui iki lapkričio. „Tikimės, kad bus rasti atitinkami sprendimai“, – sakė V.Putinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.