Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:36

Putinas prašo „draugų Briuselyje“ susilaikyti nuo griežtumų

BNS 2015.02.12 21:36

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paprašė Europos Sąjungos (ES) lyderių susilaikyti nuo griežtų komentarų apie Ukrainos sprendimą sustabdyti pasirengimą asociacijos sutarties su ES pasirašymui.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paprašė Europos Sąjungos (ES) lyderių susilaikyti nuo griežtų komentarų apie Ukrainos sprendimą sustabdyti pasirengimą asociacijos sutarties su ES pasirašymui.

„Paprašyčiau mūsų draugų Briuselyje, mano asmeninių gerų draugų Europos Komisijoje susilaikyti nuo griežtų posakių. Negi dėl to, kad jiems patiktų, reikia pasmaugti ištisas mūsų ekonomikos šakas?“ – retoriškai klausė V.Putinas per spaudos konferenciją Trieste po derybų su Italijos lyderiais.

Rusijos vadovas paaiškino, kad Ukrainai sudarius sutartį su ES, Rusija turi teisę atsisakyti lengvatinio prekybos režimo su Ukraina.

„Jeigu Ukraina pasirašo sutartį su ES dėl laisvosios prekybos zonos, ji įsipareigoja per du mėnesius po šio susitarimo ratifikavimo 85 procentais sumažinti muito tarifus, o per trejus metus – iki 95-98 proc.“, – pažymėjo V.Putinas.

„Vadinasi, jeigu mes išlaikysime laisvos prekybos su Ukraina zoną, mes turime pagrindo manyti, kad Europos kilmės prekės tiesiai, tranzitu per Ukrainos teritoriją, keliaus į mūsų rinką; tai būtų didžiulė grėsmė mūsų ekonomikai“, – pabrėžė Rusijos prezidentas.

Šia proga V.Putinas priminė, kad Rusija veda derybas su Europos Sąjunga dėl naujo bazinio susitarimo.

„Čia dar yra daug nesuderintų pozicijų. Štai taip atverti iki galo savo vartus europinėms prekėms mes kol kas nepasirengę“, – pabrėžė jis.

Pasak V.Putino, tuo pačiu metu Rusija nori plėtoti ryšius su Europos Sąjunga ir darys tai.

„Mes suprantamame, kad bendradarbiavimas su Europos Sąjunga teikia mums tam tikrų vilčių struktūrinei mūsų ekonomikos pertvarkai, modernizavimui, ir mes ketinam panaudoti šią sąveiką būtent taip“, – sakė V.Putinas.

Tačiau, pasak jo, tam reikia laiko ir investicijų. „Štai taip, per du mėnesius atverti savo rinką mes negalėsime“, – dar kartą pabrėžė Rusijos prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi