Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.02 12:31

L. Graužinienė protestuos kartu su ukrainiečiais

BNS 2013.12.02 12:31

Antradienį į Kijevą nuvykę Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir jos pavaduotojai Gediminas Kirkilas bei Petras Auštrevičius planuoja dalyvauti opozicijos mitinge.

Antradienį į Kijevą nuvykę Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir jos pavaduotojai Gediminas Kirkilas bei Petras Auštrevičius planuoja dalyvauti opozicijos mitinge.

„Ruošiamės eiti į mitingą“, – antradienį BNS telefonu sakė G.Kirkilas.

Pasak jo, Lietuvos parlamentarai pagrindinėje Kijevo aikštėje ketina sakyti kalbą. Po to jie planuoja susitikti su Ukrainos opozicijos atstovais.

Protesto mitingai Ukrainoje vyksta nuo praėjusios savaitės, kai šios šalies Ministrų kabinetas paskelbė stabdantis derybas su Europos Sąjunga dėl asociacijos sutarties. Sutartį planuota pasirašyti šią savaitę Vilniuje per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą.

Ukrainos Vyriausybė šį žingsnį motyvavo noru plėsti prekybos ryšius su Rusija.

L.Graužinienė su G.Kirkilu ir P.Auštrevičiumi neplanuoto vizito į Ukrainą atvyko antradienio popietę.

Trečiadienį planuojamas susitikimas su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Volodymyru Rybaku.

Seimo pirmininkės vizitas nebuvo suderintas su Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Ministras Linas Linkevičius BNS sakė, kad tai neįprasta praktika, bet plačiau komentuoti atsisakė: „Šiaip įprasta koordinuotis, bet aš nenoriu komentuoti Seimo pirmininkės vizitų. Juo labiau, kad nesu informuotas apie tą vizitą, tai nelabai turiu ką pridurti“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi