Pasaulyje

2014.01.10 17:03

Ukraina bijo, kad taps ES ir Rusijos mūšio lauku

ELTA2014.01.10 17:03

Ukrainos ministras pirmininkas Mykola Azarovas sakė nerimaująs, jog Ukraina gali tapti Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos mūšio lauku, praneša BBC.

Ukrainos ministras pirmininkas Mykola Azarovas sakė nerimaująs, jog Ukraina gali tapti Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos mūšio lauku, praneša BBC.

Premjeras taip pat tikino, kad su Rusija dar nėra sutarta dėl galimos finansinės paramos.

Kijevas praėjusią savaitę sustabdė pasiruošimą istorinei sutarčiai su ES ir Briuselis apkalino Rusiją dėl spaudimo Ukrainai. Dėl Ukrainos vyriausybės sprendimo sostinėje ir kituose miestuose prasidėjo masiniai protestai.

„Rusija nesuteikia mums jokių garantijų, Europa nesuteikia garantijų, tai kas mes esame, mūšio laukas?“ – užsienio žurnalistams sakė M. Azarovas.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas antradienį atkirto Europos Sąjungai (ES), kad neteisinga kritikuoti Rusiją dėl Ukrainos sprendimo nepasirašyti prekybos sutarties su ES ir suartėti su Maskva praneša „Reuters“.

„Šiuo atveju netinka kalbėti apie jokį spaudimą“, – naujienų agentūra „Interfax“ cituoja V. Putino atstovą Dmitrijų Peskovą.

Tai buvo pirmoji vieša Rusijos reakcija į griežtą ES lyderių pareiškimą, kuris buvo paskelbtas pirmadienį. Du aukščiausi ES vadovai pareiškė, kad jie „griežtai nepritaria Rusijos pozicijai ir veiksmams šiuo klausimu“.

Anot D. Peskovo, V. Putinas ne kartą sakė, kad Rusija sutiktų su bet kokiu Ukrainos sprendimu dėl sutarties su ES.