Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

ES smerkia Rusijos spaudimą Ukrainai, dar tikisi susitarti

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį griežtai sukritikavo Rusijos spaudimą Ukrainai atsisakyti istorinės bendradarbiavimo sutarties su Bendrija, kurią ketinta pasirašyti šios savaitės pabaigoje, ir pareiškė, jog susitarimas dar galimas.

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį griežtai sukritikavo Rusijos spaudimą Ukrainai atsisakyti istorinės bendradarbiavimo sutarties su Bendrija, kurią ketinta pasirašyti šios savaitės pabaigoje, ir pareiškė, jog susitarimas dar galimas.
 
„Ukrainos teisė laisvai nuspręsti, kokio bendradarbiavimo (ji siekia) su ES“, – sakoma bendrame ES prezidento Hermano Van Rompuy ir Europos Komisijos vadovo Jose Manuelio Barroso pareiškime.
 
„Mes griežtai nepritariame Rusijos pozicijai ir atitinkamiems veiksmams“, – pažymima pareiškime ir priduriama, kad glaudesni santykiai su buvusiomis sovietinėmis respublikomis Rytų Europoje negali būti palaikomi ES ryšių su kitomis to regiono šalimis „sąskaita“.
 
H. Van Rompuy ir J. M. Barroso šį savo pareiškimą paskelbė Kijeve vykstant Asociacijos sutarties su ES šalininkų protestams prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių. Jame jie pabrėžė, jog ES „pozicija išlieka aiški“.
 
„Pasiūlymas pasirašyti precedento neturinčią Asociacijos sutartį ir (prekybos susitarimą) tebegalioja“, – nurodė H. Van Rompuy ir J. M. Barroso.
 
Pareiškime pažymima, kad buvo padaryta didelė pažanga, ir Ukrainai pasiūlyta „ambicingiausia“ sutartis yra „geriausia galima parama“ šalies modernizacijai.
 
„Žinome apie Ukrainos patiriamą išorės spaudimą, visgi manome, kad trumpalaikiai sumetimai neturėtų nustelbti ilgalaikės naudos“, – rašoma pareiškime.
 
„Ukrainos piliečiai pastarosiomis dienomis vėl parodė, kad visiškai supranta ir remia europinės asociacijos istorinį pobūdį“, – priduriama pareiškime, turint galvoje eurointegracijos šalininkų protestus Kijeve.
 
Susitarimas bus naudingas visoms suinteresuotoms šalims, ir ES pasirengusi paaiškinti Rusijai „abipusiai naudingą išaugusios prekybos ir prekių mainų su mūsų kaimynėmis poveikį“.
 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi