Pasaulyje

2012.08.01 14:25

Baltarusijos generolai atleisti dėl iš švedų lėktuvo numestų pliušinių meškučių

ELTA2012.08.01 14:25

Po pliušinių meškučių akcijos Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atleido oro pajėgų ir sienos apsaugos vadovus. 

Po pliušinių meškučių akcijos Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atleido oro pajėgų ir sienos apsaugos vadovus.

Švedijos lengvajam lėktuvui šalyje pavyko numesti pliušinių meškiukų su laisvės reikalaujančiais šūkiais, skelbia BBC. Incidentas įvyko liepos 4 dieną, bet valstybinė Baltarusijos žiniasklaida tai pripažino tik praėjusią savaitę.

Oficialiu prezidento kanceliarijos pranešimu antradienį buvo paskelbta, kad Valstybės sienos komiteto pirmininkas generolas majoras Igoris Račkovskis ir oro gynybos pajėgų vadas generolas majoras Dmitrijus Pachmelkinas atleidžiami, nes neįvykdė savo pareigų.

Švedijos viešųjų ryšių bendrovės „Studio Total“ užsakytas lėktuvas netoli Ivenčiaus miesto ir sostinės Minsko pakraštyje numetė šimtus mažų pliušinių meškučių. Lėktuvas į Baltarusijos oro erdvę įskrido iš Lietuvos. Meškučiai, prie kurių buvo pritvirtinti žodžio laisvės ir žmogaus teisių reikalaujantys rašteliai, nusileido mažyčiais parašiutais.

Baltarusijos policija sulaikė du baltarusius, kurie, kaip įtariama, padėjo švedams įvykdyti šią akciją. Jei bus pripažinti kaltais, žurnalistikos studentui Antonui Surjapinui ir nekilnojamojo turto agentui Sergejui Bašarimovui grės iki septynerių metų laisvės atėmimo bausmė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.