Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kijeve prasiveržė demonstrantų ir milicijos susirėmimai

BNS 2015.09.08 13:45

Kijeve provakarietiški demonstrantai pirmadienį – antrą didelių protestų prieš sprendimą atsisakyti sutarties su Europa dieną ę susirėmė su milicija prie vyriausybės rūmų, o tvarkos palaikymo pareigūnai paleido ašarines dujas.

Kijeve provakarietiški demonstrantai pirmadienį – antrą didelių protestų prieš sprendimą atsisakyti sutarties su Europa dieną ę susirėmė su milicija prie vyriausybės rūmų, o tvarkos palaikymo pareigūnai paleido ašarines dujas.

Iki tūkstančio protestuotojų pirmadienį ryte vėl susirinko prie vyriausybės pastato Kijeve, siekdami priversti prezidentą Viktorą Janukovyčių šią savaitę pasirašyti svarbų politinį ir prekybinį paktą su Europos Sąjunga (ES).

Kai kurie protestuotojai bandė patekti į vyriausybės pastatą, bet juos atstūmė milicija, kuri panaudojo ašarines dujas, iš įvykio vietos pranešė AFP reporteris.

Į pareigūnus buvo svaidomi įvairūs daiktai, o milicijos specialiųjų pajėgų dalinio „Berkut“ pareigūnai užsidėjo dujokaukes ir suformavo gyvąją užtvarą.

Sostinės milicijos vadas sakė, kad prie vyriausybės rūmų susirinkę protestuotojai buvo sustabdę eismą Gruševskio gatve, tačiau pareigūnai juo nustūmė ant šaligatvio.

Aktyvistai, mojuojantys vėliavomis su užrašais „Laisvė“, purškė dujas į milicijos pareigūnus.

Sekmadienio vakarą dalis Kijevo Europos aikštėje prasidėjusios demonstracijos dalyvių paryčiais pajudėjo prie Ukrainos ministrų kabineto būstinės.

Prie pastato priartėjo apie 200 žmonių kolona su opozicijos judėjimų „Tėvynė“, UDAR ir „Laisvė“ vėliavomis. Demonstrantai skandavo „Gėda“ ir „Šlovė Ukrainai!“

Demonstrantai, reikalaujantys paleisti kalinamą buvusią Ukrainos premjerę Juliją Tymošenko, išskleidė didelį transparantą su užrašu „Laisvę Julijai!“, taip pat ragino atsistatydinti dabartinį vyriausybės vadovą Mykolą Azarovą.

Prie vyriausybės pastato yra išsirikiavę apie 150 „Berkut“ pareigūnų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi