Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.25 13:58

Tailande antrą dieną tęsiasi didžiulis protestas prieš vyriausybę (papildyta)

ELTA 2013.11.25 13:58

Dešimtys tūkstančių žmonių Tailando sostinėje Bankoke nuo sekmadienio protestuoja prieš ministrės pirmininkės Yingluck Shinawatra vadovaujamą vyriausybę, praneša BBC.

Dešimtys tūkstančių žmonių Tailando sostinėje Bankoke nuo sekmadienio protestuoja prieš ministrės pirmininkės Yingluck Shinawatra vadovaujamą vyriausybę, o pirmadienį per tūkstantį protestuotojų įsiveržė į finansų ministeriją, informuoja „Reuters“ ir BBC.

Protesto lyderiai ragino demonstrantus užimti vyriausybės pastatus. Pirmadienį į protestus susirinko apie 30 tūkst. žmonių. Juos prižiūrėjo riaušių policija. Protestuotojai išsiskirstė ir nužygiavo prie 12-osios vyriausybės, kariuomenės ir televizijos pastatų. Sekmadienį proteste prieš vyriausybę dalyvavo apie 100 tūkst. žmonių. Apie 40 tūkst. vyriausybės rėmėjų kitoje miesto dalyje surengė savo demonstraciją. Ji taip pat tęsiasi ir pirmadienį.

Po dabartinės premjerės brolio Thaksin Shinawatra nuvertimo 2006 metais Tailandą supurtė dideli neramumai, kuriuose dalyvavo ir jo šalininkai, ir priešininkai. Per T. Shinawatros rėmėjų protestus 2010-ųjų pavasarį žuvo daugiau kaip 90 žmonių, apie 1 900 buvo sužeisti.

Naujausi protestai prasidėjo praėjusį mėnesį, nes vyriausybė rėmė kontroversiškai vertinamą amnestijos įstatymo projektą. Nors Senatas šį įstatymą neseniai atmetė, tačiau protestai tęsiasi. Opozicija baiminasi, kad amnestija gali būti pritaikyta ir T. Shinawatrai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi