Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:10

Abu Hondūro prezidento rinkimų favoritai paskelbė savo pergalę

BNS 2015.02.14 17:10

Pergalę sekmadienį įvykusiuose Hondūro prezidento rinkimuose paskelbė konservatorius Juanas Orlando Hernandezas, kuris rėmėsi oficialiais rinkimų komisijos rezultatais.

Pergalę sekmadienį įvykusiuose Hondūro prezidento rinkimuose paskelbė konservatorius Juanas Orlando Hernandezas, kuris rėmėsi oficialiais rinkimų komisijos rezultatais.

„Aš būsiu kitas Hondūro prezidentas. Ir aš padarysiu visa, ko reikia, kad grąžinčiau žmonėms taiką“, – džiūgaujančiai šalininkų miniai pareiškė J.O.Hernandezas.

Jis sakė, kad savo pareiškimą grindžia rinkimų komisijos rezultatais iš 42 proc. rinkimų apylinkių, kurie rodo, kad jis gavo 34,15 proc. balsų, o kairiųjų kandidatė Xiomara Castro – 28,45 proc. balsų.

Tačiau X.Castro, kuri yra per 2009 metų karinį perversmą nušalinto prezidento Manuelio Zelayos žmona, irgi paskelbė pergalę.

„Šiandien galime pasakyti, kad mes laimėjome“, – džiūgaujanti X.Castro sakė žurnalistams.

Savo pranešime socialiniame tinkle „Twitter“ ji rašė: „Remdamasi balsavusių rinkėjų apklausomis, kurių (rezultatus) esu gavusi iš visos šalies, galiu pasakyti: esu Hondūro prezidentė.“

Devyni kandidatai varžėsi dėl teisės pakeisti prezidentą Porfirio Lobo, kuris buvo išrinktas po perversmo po prieštaringai vertinamų rinkimų, kuriuos boikotavo M.Zelayos sąjungininkai kairieji.

X.Castro ir jos partija „Libre“ tikisi, kad ji taps pirmąja Hondūro prezidento postą užėmusia moterimi. Hondūras yra skurdžiausia Amerikos regiono valstybė po Haičio – joje žemiau skurdo ribos gyvena apie 71 proc. žmonių.

Pagrindinis X.Castro varžovas – parlamento pirmininkas J.O.Hernandezas iš valdančiosios Nacionalinės partijos – palaikė 2009-ųjų perversmą. Jis yra už įstatymų laikymąsi ir tvarką pasisakantis konservatorius, žadantis įvesti tvarką, pasiųsdamas į gatves karius.

Ši žinia aktuali 8,5 mln. gyventojų turinčiai šaliai, kurioje, kaip rodo Jungtinių Tautų (JT) duomenys, per dieną užfiksuojama apie 20 žmogžudysčių. Šis nusikalstamumo rodiklis yra didžiausias pasaulyje.

Hondūro vyriausybinės institucijos itin silpnos, o policija labai korumpuota, todėl valstybė yra atsidūrusi prie žlugimo slenksčio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi