Pasaulyje

2013.11.23 15:00

Latvijos prezidentas tragediją prekybos centre prilygino žmogžudystei

BNS2013.11.23 15:00

Latvijos prezidentas Andris Berzinis šeštadienį pareiškė, kad tragedija Rygoje, kai įgriuvus prekybos centro „Maxima“ stogui žuvo dešimtys žmonių, prilygsta žmogžudystei, todėl atsakingos institucijos turėtų ją tirti atitinkamai.

Latvijos prezidentas Andris Berzinis šeštadienį pareiškė, kad tragedija Rygoje, kai įgriuvus prekybos centro „Maxima“ stogui žuvo dešimtys žmonių, prilygsta žmogžudystei, todėl atsakingos institucijos turėtų ją tirti atitinkamai.

Duodamas interviu Latvijos televizijai, A. Berzinis apgailestavo, kad to prekybos centro, esančio Latvijos sostinės vakariniame Zuolitūdės rajone, statytojai dabar mėgina išvengti atsakomybės.

„Pasaulyje po tokių nusikaltimų paprastai niekas nežiūri į antspaudus ir parašus ant statybos dokumentų. Pasirašę asmenys patenka į tardymo izoliatorius“, – griežtai pareiškė šalies vadovas.

A. Berzinis sakė pripažįstantis Latvijos statybininkų profesionalumą, tačiau pridūrė, kad į ketvirtadienį įvykusios prekybos centro griūties tyrėjų grupę reikia įtraukti nepriklausomus užsienio ekspertus, kurie niekaip nebūtų susiję su vietos statybų verslu.

„Kaip matėte, gamta čia niekuo dėta. Buvo normalus vakaras, tiktai ūkanotas. Tai nelaimė, kurią sukėlėme mes patys“, – sakė prezidentas.

A. Berzinis pabrėžė, kad policija negali sau leisti tirti šią baudžiamąją bylą pusę metų.

„Per pusę metų kaltųjų dėl šios katastrofos geležinė gynyba jau bus visiškai išskleista. Namai griūva pietuose, kur juos stato iš saulėje džiovintų molinių plytų ir mėšlo“, – pažymėjo jis.

Prezidentas tragediją prekybos centre susiejo su daugelį metų klestėjusiu politinės atsakomybės stygiumi ir valstybės valdymo problemomis, ypač visų lygių vykdomojoje valdžioje.

„Mūsų demokratijoje yra tik teisės, tačiau ne atsakomybė. Nėra nė vieno atsakingo. Tai nenormalu“, – piktinosi jis.

Tačiau A. Berzinis džiaugėsi, kad nelaimės akimirką Latvijos žmonės pademonstravo didelę vienybę.

„Latvijos žmonės vieningi. Čia nėra tautybių. Žmonės įrodė, kad viskas yra gerai. Blogai organizuota įstatymų leidyba – ji tikriausiai skaičiuoja parašus“, – sakė valstybės vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt