Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.23 17:56

Egiptui nusprendus išsiųsti Turkijos ambasadorių, Ankara atsakė tuo pačiu

BNS 2013.11.23 17:56

Egiptas šeštadienį nusprendė išsiųsti Turkijos ambasadorių Huseyiną Avni Botsali po to, kai Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas išsakė, anot Kairo, „provokuojančių“ pastabų, nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Egiptas šeštadienį nusprendė išsiųsti Turkijos ambasadorių Huseyiną Avni Botsali po to, kai Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas išsakė, anot Kairo, „provokuojančių“ pastabų, nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Egipto Užsienio reikalų ministerijos atstovas Badras Abdelatty sakė, kad šeštadienį Kairas priėmė tris sprendimus, susijusius su diplomatiniais santykiais tarp Egipto ir Turkijos.

„Pirma, išsiųsti Turkijos ambasadorių ir pažeminti mūsų santykius iki reikalų patikėtinių lygmens; antra – paskelbti Turkijos ambasadorių nepageidaujamu asmeniu, ir trečia – mes nepasiųsime savo ambasadoriaus į Turkiją“, – B. Abdelatty sakė naujienų agentūrai AFP.

Pasak jo, šie sprendimai buvo priimti, kai Rusijoje viešėjęs R. T. Erdoganas ketvirtadienį išsakė pastabų, kurios buvo „provokuojančios ir (prilygo) kišimuisi į Egipto vidaus reikalus“.

Turkijos premjeras pasmerkė rugpjūčio 14-ąją Egipto saugumo pajėgų įvykdytą susidorojimą su nuversto islamiškų pažiūrų prezidento Mohamedo Mursi šalininkais Kaire.

Atsakė tuo pačiu

Turkija, reaguodama į Egipto sprendimą, nusprendė atsakyti tuo pačiu – šeštadienį paskelbė Egipto ambasadorių nepageidaujamu asmeniu ir pažemino dvišalius diplomatinius santykius iki reikalų patikėtinio lygio.

Šalies Užsienio reikalų ministerija paskelbė iškvietusi Egipto reikalų patikėtinį, kad jam praneštų, jog „mūsų santykiai žeminami iki reikalų patikėtinių lygio, o Egipto ambasadorius Abderahmanas Salahas El Dinas skelbiamas nepageidaujamu asmeniu, vadovaujantis lygiaverčio atsako principu, kuris yra tarptautinių santykių pagrindas“.

Turkija ir Egiptas atšaukė savo pasiuntinius rugpjūtį. Nors Turkijos ambasadorius rugsėjį galiausiai grįžo į Kairą, Egiptas negrąžino į Ankarą savo pasiuntinio S. A. El Dino.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi