Pasaulyje

2015.09.08 13:45

V. Putinas: apie Ukrainos ir Lietuvos prezidentų pokalbį klauskite amerikiečių

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį atsisakė komentuoti Lietuvos teiginius, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius kalbėjo Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei apie Maskvos spaudimą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį atsisakė komentuoti Lietuvos teiginius, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius kalbėjo Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei apie Maskvos spaudimą.

Spaudos konferencijoje Rusijos vadovas ironiškai pasiūlė pasiklausti to „Amerikos draugų“. Pastaruoju metu JAV buvo sulaukusi daug kritikos, paskelbus, jog amerikiečiai klausėsi užsienio vadovų pokalbių telefonu.

„Nežinau, ką Ukrainos prezidentas kalbėjo su Lietuvos prezidente. Galbūt galite to paklausti Amerikos draugų, jie jums pasakys. Bet jie mums nieko nesakė“, – šypsodamasis sakė V. Putinas.

„Labai sudėtinga komentuoti komentarus“, – teigė Rusijos prezidentas.

Lietuvos prezidentės patarėja penktadienį pranešė, jog Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius D.Grybauskaitei yra sakęs, kad Kijevas negali pasirašyti sutarties su Europos Sąjunga (ES) dėl Rusijos ekonominio spaudimo ir šantažo.

Per pokalbį telefonu prezidentei pranešta apie grasinimus riboti prekių importą iš Rytų Ukrainos, o tai, Kijevo skaičiavimais, galėjo atnešti milijardinius nuostolius, teigė prezidentės vyriausioji patarėja užsienio politikai Jovita Neliupšienė.

„Ukraina neatlaikė ekonominio spaudimo ir šantažo. Jai buvo grasinama riboti jos prekių importą į Rusiją, ypač iš įmonių Rytų Ukrainoje, kur sukoncentruota didžioji dalis pramonės, kur dirba šimtai tūkstančių žmonių. Vertinama, kad Ukraina patirtų milijardinius nuostolius. Tokias savo sprendimo priežastis nurodė prezidentas V. Janukovyčius per pokalbį telefonu su prezidente šią savaitę“, – BNS sakė J. Neliupšienė.

„Taigi, matome sąjungas, kurios kuriamos necivilizuotomis spaudimo priemonėmis, ir tokios kuriamos sąjungos negali būti ilgalaikės“, – teigė prezidentės patarėja.

Ukraina ketvirtadienį paskelbė nutraukianti pasirengimą kitą savaitę per ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje pasirašyti svarbų politinį ir prekybinį susitarimą su ES.

Ukrainos vyriausybė šį žingsnį motyvavo noru plėsti prekybinius ryšius su Rusija. Vyriausybės pranešime pažymima, kad toks sprendimas priimtas „nacionalinio saugumo naudai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.