Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.22 20:06

„Maxima Latvia“: suveikus signalizacijai neevakavome žmonių, nes nebuvo gaisro

BNS 2013.11.22 20:06

Žmonės nebuvo evakuoti iš prekybos centro „Maxima“ Rygoje prieš įgriūvant jo stogui, nors prieš nelaimę įsijungė priešgaisrinė signalizacija, – nes nebuvo akivaizdžių gaisro požymių.

Žmonės nebuvo evakuoti iš prekybos centro „Maxima“ Rygoje prieš įgriūvant jo stogui, nes ji suveikė komplekso rūsyje ir specialistai konstatavo, kad pavojaus nėra.

Tai pareiškė bendrovės „Maxima Latvia“ generalinis direktorius Gintaras Jasinskas, komentuodamas ketvirtadienio vakarą įvykusį tragišką incidentą, nusinešusį 47 žmonių gyvybes.

„Maxima“ penktadienį pranešė, kad tikrina visą informaciją, susijusią su priešgaisrinės signalizacijos įsijungimu.

„Mes žinome, kad tą dieną parduotuvėje kelis kartus įsijungė priešgaisrinė signalizacija, pirmą kartą tai įvyko 16.21 val. Tokio tipo signalizacija reaguoja į padidėjusią temperatūrą, ugnį, dūmus, dulkes. Ji suveikė ne parduotuvės patalpose, o komplekso rūsyje, kur buvo vykdomi statybos darbai“, – teigiama „Maximos“ pranešime.

Pasak jo, parduotuvės apsaugos darbuotojai patikrino zoną, nurodytą pulte ir 16.30 val. kreipėsi į šio komplekso priešgaisrinės sistemos būklę prižiūrinčią įmonę.

„Į įvykio vietą atvykęs kompanijos „Vesman“ atstovas patikrino patalpas ir neradęs ugnies ar dūmų šaltinio, konstatavo, kad pavojaus nėra. Dėl šios priežasties evakuacija nebuvo vykdoma“, – teigia „Maxima“.

Latvijos sostinės priemiestyje Zuolitūdėje esančiame prekybos centre stogas įgriuvo apie 18 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, užversdamas po griuvėsiais dešimtis žmonių, iš kurių bent 50 žuvo.

Įgriuvusios stogo dalies plotas – apie 500 kvadratinių metrų. Gelbėtojams atvykus į nelaimės vietą, įvyko dar kelios griūtys dėl susilpnėjusios pastato konstrukcijos.

Tą pastatą Priedainės ir Aninmuižos gatvių kampe „Maxima“ nuomojo iš nekilnojamojo turto bendrovės „Homburg“, o jį pastatė bendrovė „RE&RE“ 2011 metų pabaigoje. Prekybos centro pastatas yra pelnęs architektūros premiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi