Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.10 17:01

Ukrainos premjeras: tai buvo taktinis žingsnis

BNS, ELTA 2014.01.10 17:01

Ukrainos sprendimas nepasirašyti susitarimo dėl ryšių stiprinimo su Europos Sąjunga motyvuotas tik ekonominių interesų ir buvo „taktinis“, penktadienį pareiškė šalies premjeras Mykola Azarovas.

Ukrainos sprendimas nepasirašyti susitarimo dėl ryšių stiprinimo su Europos Sąjunga motyvuotas tik ekonominių interesų ir buvo „taktinis“, penktadienį pareiškė šalies premjeras Mykola Azarovas.

Kalbėdamas parlamente vyriausybės vadovas pažymėjo, kad netikėtas ketvirtadienio žingsnis ir sprendimas atnaujinti aktyvų dialogą su Rusija, nekeičia bendros Ukrainos raidos strategijos.

Tuo metu ukrainos vicepremjeras Jurijus Boika teigia, kad derybos su ES atidėtos, kol bus rastas mechanizmas, kompensuosiantis prekybos su Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalimis nuostolius, skelbia „Ukrinform“.

„Tai reiškia, kad vyriausybė sustabdė derybų dėl sutarties pasirašymo procesą, kol mes rasime kelią iš situacijos, kada Europos rinka kompensuos pramonės produkcijos sumažėjimą ir mūsų santykius su NVS valstybėmis. Kitaip mūsų šalies ekonomika patirs rimtą žalą. Tai paveiktų mūsų žmonių pragyvenimo lygį“, – sakė J. Boika.

Vicepremjero teigimu, Aukščiausioji Taryba ir vyriausybė pagal Ukrainos integracijos į ES programą įgyvendino labai svarbias iniciatyvas, skirtas priartinti Kijevą prie europinių standartų.

„Tačiau ekonomine prasme mes negavome jokio aiškaus ženklo iš Europos partnerių, kad ekonomikos ir prekybos nuostoliai, kuriuos mes patyrėme per pastaruosius keturis mėnesius, bus kompensuoti pajamomis iš naujų rinkų ir mūsų produkcijos pristatymo į Europos rinkas“, – teigė J. Boika.

Pasak jo, pramonės produkcija Ukrainoje žymiai sumažėjo per pastaruosius keturis mėnesius. Tyrimai parodė, kad tokią tendenciją lėmė santykių su NVS valstybėmis apribojimas prekybos ir ekonomikos srityse.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi