Pasaulyje

2013.11.22 20:06

Prekybos centras griuvo dėl žmogaus kaltės, sako ministras

BNS 2013.11.22 20:06

Žmonių gyvybių pareikalavusią Rygoje įsikūrusio prekybos centro „Maxima“ stogo griūtį nulėmė žmogaus klaida, penktadienį pareiškė Latvijos vidaus reikalų ministras Richardas Kozlovskis.

Žmonių gyvybių pareikalavusią Rygoje įsikūrusio prekybos centro „Maxima“ stogo griūtį nulėmė žmogaus klaida, penktadienį pareiškė Latvijos vidaus reikalų ministras Richardas Kozlovskis.

Duodamas interviu visuomeninei televizijai, jis sakė: „Aišku, kad šį kartą, deja, viskas įvyko dėl žmogaus klaidos. Nebuvo jokios audros arba žemės drebėjimo, tačiau pastatas sugriuvo ramiu metu. Tai reiškia, kad šiuo atveju yra kažkieno kaltė.“

R. Kozlovskis kėlė prielaidą, kad galėjo būti padaryta pažeidimų projektuojant arba statant prekybos centrą.

„Bet kokių teroro aktų galimybė atmetama, ir akivaizdu, kad kažkas nesilaikė statybos reikalavimų“, – pažymėjo ministras.

Pasak R. Kozlovskio, ši tragedija paskatins daugiau dėmesio skirti statybų priežiūrai. „Vienas iš uždavinių bus patikrinti ir įvertinti, kaip laikomasi statybos reikalavimų. Dėl šio įvykio iškelta baudžiamoji byla“, – nurodė jis.

Rygos priemiestyje Zuolitūdėje esančio prekybos centro stogui įgriuvus ketvirtadienį apie 18 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, žuvo 50 žmonių, o dar dešimtys buvo užversti nuolaužomis.

Prekybos centras, kurį nuomoja „Maxima“, buvo pastatytas bendrovės RE&RE pagal bendrovės „Homburg“ projektą. Pastatas buvo užbaigtas 2011 metų pabaigoje ir pelnė architektūros premiją.

Dėl šio incidento policija pradėjo baudžiamąjį tyrimą, tačiau kol kas nepateikė jokių prielaidų dėl jo priežasčių. Kaip praneša žiniasklaida, ant pastato stogo buvo įrengiamas žiemos sodas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.