Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos Rada neišleis J. Tymošenko išvykti gydytis į užsienį

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį atmetė visus šešis įstatymų projektus, kurie būtų leidę kalinamai ekspremjerei Julijau Tymošenko išvykti gydytis į užsienį.

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį atmetė visus šešis įstatymų projektus, kurie būtų leidę kalinamai ekspremjerei Julijau Tymošenko išvykti gydytis į užsienį.

Tai skaudus ir galbūt lemiamas smūgis Ukrainos europinės integracijos viltims, nes Europos Sąjunga (ES) J. Tymošenko paleidimą įvardija kaip vieną svarbiausių sąlygų Kijevui, kad būtų pasirašyta asociacijos sutartis.

Aukščiausioji Rada atmetė įstatymų projektus, turėjusius sudaryti sąlygas kaliniams išvykti gydytis į užsienį, kai šiems projektams nepritarė prezidento Viktoro Janukovyčiaus valdančioji Regionų partija.

Opozicijos deputatai, kurie rėmė visus įstatymo projektus, skandavo „Gėda“, kai visi šeši pateikti projektai buvo atmesti.

Už visus minimus šešis įstatymo projektus balsavo 200 iš 450 dalyvavusių parlamentarų. Projektams priimti reikėjo 226 balsų. V. Janukovyčiaus Regionų partijos ir jos sąjungininkų komunistų deputatai nebalsavo nė dėl vieno iš projektų.

Charizmatiškoji opozicijos lyderė J. Tymošenko, kuri atliko vieną iš svarbiausių vaidmenų per 2004-ųjų Oranžinę revoliuciją ir yra sena dabartinio valstybės vadovo V. Janukovyčiaus politinė priešininkė, 2011-aisiais buvo nuteista kalėti septynerius metus už piktnaudžiavimą valdžia.

Tarptautinė bendrija pasmerkė nuosprendį J. Tymošenko kaip politiškai motyvuotą.

Ekspremjerė, kuri jau ilgą laiką skundžiasi smarkiais nugaros skausmais, šiuo metu gydoma ligoninėje prie kalėjimo rytiniame Charkovo mieste, kur atlieka bausmę. Vokietija pasiūlė ekspremjerei suteikti medicinos pagalbą.

ES lyderiai leido aiškiai suprasti, kad Ukraina asociacijos sutartį – pirmą žingsnį narystės link – viršūnių susitikime Vilniuje, kuris vyks lapkričio 28–29 dienomis, galės pasirašyti tik tuo atveju, jei vienokiu ar kitokiu būdu paleis į laisvę J. Tymošenko.

J. Tymošenko remiantis opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį pareiškė, kad blogiausiu atveju V. Janukovyčius turėtų pasirašyti įsakymą dėl amnestijos J. Tymošenko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi