Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos parlamentas pagal eurointegracijos reikalavimus pakeitė rinkimų įstatymus

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos Aukščiausioji Rada ketvirtadienį antruoju svarstymu priėmė vieną iš vadinamųjų eurointegracinių įstatymų projektų, kuriame numatyti parlamento rinkimų įstatymų pakeitimai.

Ukrainos Aukščiausioji Rada ketvirtadienį antruoju svarstymu priėmė vieną iš vadinamųjų eurointegracinių įstatymų projektų, kuriame numatyti parlamento rinkimų įstatymų pakeitimai.

Už projektą balsavo 365 deputatai iš 423, ketvirtadienį užsiregistravusių posėdžių salėje. Balsavime nedalyvavo tik Komunistų partijos frakcija.

Šiuo įstatymu, kurio projektą pateikė Regionų partija, numatoma sukurti užsienio rinkimų apygardą, keičiamos apygardų rinkimų komisijų formavimo procedūros, mažinamas piniginis užstatas registruojant kandidatūras, įvedami rinkimų fondo dydžio apribojimai, be to, sugriežtinami reikalavimai informacinėms agentūroms dėl rinkimų nušvietimo.

Į parlamento posėdžio darbotvarkę buvo įtraukti su eurointegracija susiję įstatymo projektai dėl prokuratūros, dėl rinkimų įstatymų pakeitimų ir dėl kalinių gydymo užsienyje.

Pastarojo įstatymo projekto priėmimas atvertų kelią įkalintai buvusiai šalies premjerei Julijai Tymošenko išvykti gydytis į užsienį ir išgelbėtų svarbų susitarimą su Europos Sąjunga (ES), kurio pasirašymas pakibo ant plauko.

ES lyderiai teigia, kad leidimas J. Tymošenko išvykti gydytis į užsienį yra viena svarbiausių sąlygų Kijevui, kad per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje lapkričio 28–29 dienomis būtų pasirašytas Asociacijos susitarimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi