Pasaulyje

2015.09.08 13:45

EP imasi spręsti nuolatinio važinėjimo tarp Briuselio ir Strasbūro problemą

Saulius Masalskas, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Dauguma Europos Parlamento narių pritarė žaliųjų ir euroskeptikų iniciatyvai pagaliau imtis spręsti nuolatinio važinėjimo tarp Briuselio ir Strasbūro problemą. Krizės laikais tokios papildomos šimtamilijoninės išlaidos gerokai gadina parlamento įvaizdį.

Dauguma Europos Parlamento narių pritarė žaliųjų ir euroskeptikų iniciatyvai pagaliau imtis spręsti nuolatinio važinėjimo tarp Briuselio ir Strasbūro problemą. Krizės laikais tokios papildomos šimtamilijoninės išlaidos gerokai gadina parlamento įvaizdį.

Nors didžioji dalis Europos institucijų yra sukoncentruota Briuselyje, ir ten daugiausiai laiko dirba parlamentarai, kiekvieną mėnesį jie turi padirbėti ir Strasbūre – mieste, kuris buvo pasirinktas kaip Prancūzijos ir Vokietijos susitaikymo simbolis po Pirmojo pasaulinio karo. Bet šis važinėjimas, kurį, pavyzdžiui, britų euroskeptikai praminė keliaujančiu cirku, kainuoja gana daug.

„Per tuos ketverius metus, kai dirbu euro parlamentaru, vienas dažniausiai mano rinkėjų užduodamų klausimų yra – kodėl turime du parlamentus? Tai geras klausimas, ir norėčiau, kad kuris nors čia galėtų įtikinamai į tai atsakyti. Kodėl mes kasmet papildomai išleidžiame pusantro šimto milijonų eurų, kad išlaikytume du parlamentus ir tarp jų važinėtume? Tuo metu, kai namie vykdoma skausminga taupymo politika, kaip galime pagrįsti tokias išlaidas?“ – teigia euroskeptikų atstovas Ashley Fox.

„Tik nedaug žmonių žino ar supranta, kad Europos Parlamentas neturi galių tai išspręsti. Ne Parlamentas nutarė turėti dvi būstines ir važinėti – tai Taryba įgrūdo Parlamentą į šį korsetą, Parlamentas tokiu neefektyviu sprendimu yra uždarytas, o raktas išmestas, bet mes su A. Foxu  bandome surasti tą raktą“, – sako žaliųjų atstovas Europos Parlamente Geraldas Hafneris.

„Visų pirma, norėčiau atkreipti dėmesį į netikslumus pranešėjų kalbose. Jie pasielgė protingai neišskirdami būstinės ir darbo vietos. Norėčiau jums priminti galiojantį įstatymą – Europos Parlamentas turi vieną būstinę, tai yra Strasbūre, ir kelias darbo vietas, tai tiesa, įvairiai parlamento veiklai“, – teigia centro dešiniųjų atstovė Constance Le Grip.

Nepaisant prancūzų ir jų rėmėjų nepasitenkinimo daugiau kaip du trečdaliai euro parlamentarų pritarė ataskaitos rengėjams ir jų siūlymas, kad reikėtų pradėti Sąjungos sutarties pakeitimo procedūrą. Po Lisabonos, dabar ir pats Parlamentas gali inicijuoti tokį procesą, nors tai greičiausiai užtruks ne vienerius metus.