Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.20 11:04

Sinajaus pusiasalyje sprogus užminuotam automobiliui žuvo 10 Egipto karių

BNS 2013.11.20 11:04

Dešimt Egipto karių žuvo, o dar 35 buvo sužeisti trečiadienį detonavus sprogmenų prikrautam automobiliui netoli Šiaurės Sinajaus miesto Arišo, pranešė saugumo pareigūnai.

Dešimt Egipto karių žuvo, o dar 35 buvo sužeisti trečiadienį detonavus sprogmenų prikrautam automobiliui netoli Šiaurės Sinajaus miesto Arišo, pranešė saugumo pareigūnai.

Šis išpuolis pagal aukų skaičių yra viena kruviniausių atakų su Izraeliu ir palestiniečių valdomu Gazos ruožu besiribojančiame Sinajaus pusiasalyje nuo tada, kai su tinklu „al Qaeda“ susiję kovotojai suintensyvino atakas, Egipto armijai liepą nuvertus islamiškų pažiūrų prezidentą Mohamedą Mursi.

Kariai, prieš kuriuos buvo surengtas išpuolis, važiavo automobilių kolona keliu į Rafaho sienos perėją prie Gazos ruožo. Atsakomybės dėl išpuolio kol kas niekas neprisiėmė.

Kiek anksčiau Sinajuje veikianti kovotojų grupuotė „Ansar Bayt al Maqdis“ viename islamistų kovotojų tinklalapyje paskelbė pareiškimą, kuriame nurodė sekmadienį Kaire nužudžiusi vieną aukšto rango saugumo pareigūną.

Ši grupuotė taip pat siejama su rugsėjį surengta nesėkminga mirtininko sprogdintojo ataka, per kurią mėginta nužudyti Egipto vidaus reikalų ministrą.

Dėl smurto ir politinės kovos tarp M.Mursi į valdžią iškėlusios Musulmonų brolijos bei armijos palaikomos vyriausybės Egipte, kuris yra svarbus JAV sąjungininkas, smarkiai sumažėjo investicijų ir nukentėjo turizmo sektorius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi