Pasaulyje

2013.11.18 20:36

Nubausti Lady Gaga koncerto Sankt Peterburge organizatoriai

BNS 2013.11.18 20:36

Popmuzikos žvaigždės Lady Gaga koncerto Sankt Peterburge 2012 metais organizatoriams skirta bauda dėl nusiskundimų, kad jų renginys skatino homoseksualumą ir alkoholio vartojimą.

Popmuzikos žvaigždės Lady Gaga koncerto Sankt Peterburge 2012 metais organizatoriams skirta bauda dėl nusiskundimų, kad jų renginys skatino homoseksualumą ir alkoholio vartojimą.

Sankt Peterburgo teismo pareigūnai nusprendė, kad SSK arenoje vykęs koncertas pažeidė įstatymą, draudžianti skleisti „kenksmingą informaciją“ vaikams, ir skyrė koncertą organizavusiai kompanijai „Planeta Plus“ 20 tūkst. rublių (1500 lt) baudą.

Teismas išnagrinėjo vieno gyventojo skundą, kuriame ieškovas teigė, jog jo 13-metė duktė praėjusį gruodį vykusiame „Born This Way“ koncerte stebėjo imituotą lesbiečių seksą ir alkoholio vartojimo propagavimą.

Koncerto organizatoriai ketina apskųsti teismo sprendimą. Pasak jų, muzikos gerbėjai Rusijoje tapo prieštaringai vertinamo homoseksualumo propagavimą draudžiančio įstatymo aukomis.

„Mes nesutinkame su šiuo nuosprendžiu, nes niekas mūsų nesiklausė... Dėl šių čia priimtų įstatymų prieš gėjų propagandą, dėl šių pigių reklaminių triukų kenčia visi žiūrovai. Visai neseniai dėl šio įstatymo ir todėl, kad remia kalinčias „Pussy Riot“ (grupės nares), į Rusiją atsisakė atvykti „1“, niekada anksčiau čia nekoncertavęs“, – sakė „Planeta Plus“ generalinis direktorius Jevgenijus Finkelšteinas.

Prieštaringai vertinamas homoseksualumo propagandą tarp nepilnamečių draudžiantis įstatymas Rusijoje buvo priimtas šiais metais, nors panašus įstatymas jau seniau galiojo Sankt Peterburge. Dėl šio įstatymo buvo mėginta iškelti ieškinį Madonnai, koncertavusiai šiame mieste 2012 metų rugpjūtį, tačiau ieškinys buvo atmestas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.