Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

F. Hollande'as: Prancūzija ragina „visiškai sustabdyti žydų nausėdijų veiklą“

BNS 2015.02.14 17:02

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as  pirmadienį paragino visiškai sustabdyti žydų nausėdijų veiklą teritorijose, kurių palestiniečiai nori savo būsimai valstybei.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as  pirmadienį paragino visiškai sustabdyti žydų nausėdijų veiklą teritorijose, kurių palestiniečiai nori savo būsimai valstybei.

„Prancūzija reikalauja visiško nausėdijų veiklos sustabdymo“, – sakė jis per bendrą su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu spaudos konferenciją Ramaloje.

Per savo pirmąjį oficialų vizitą palestiniečių teritorijose Prancūzijos lyderis perspėjo, kad naujakurių gyvenviečių statybos yra probleminės taikos deryboms, kurios stringa jau daugiau kaip trys mėnesiai.

„Nausėdijų veikla komplikuoja derybas, dėl jos sunku pasiekti dviejų valstybių sprendimą“, – sakė F. Hollande'as.

Nuo liepos pabaigos, kai Izraelio ir palestiniečių derybininkai grįžo prie derybų stalo, Izraelis paskelbė apie tūkstančius naujų namų naujakuriams, tuo papiktindamas palestiniečius.

Tačiau M. Abbasas sekmadienį AFP sakė, kad taikos derybos su Izraeliu tęsis visus devynis mėnesius, dėl kurių buvo sutarta su Vašingtonu, „nepriklausomai nuo įvykių vietoje“.

Sekmadienį susitikęs su Izraelio vadovybe F. Hollande'as sakė, jog Prancūzija tikisi, kad vyriausybė parodys „gestus“ dėl naujakurių gyvenviečių statybų, tačiau tiksliai nenurodė, kas tai galėtų būti.

„Jei norite taikos, jums reikia daryti gestus dėl taikos“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi