Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.31 14:41

Lenkija M. Romney – platforma prieš Rusiją?

Mittas Romney pirmadienį lankėsi „Solidarumo“ lopšyje – Gdanske, o antradienį susitiko su Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu. 

Mittas Romney pirmadienį lankėsi „Solidarumo“ lopšyje – Gdanske, o antradienį susitiko su Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu.

Per savaitę trukusią kelionę tai – paskutinė galimybė įrodyti, kad Mittas Romney – pasaulinės politikos arenai, ir parodyti, kuo skiriasi nuo demokratų varžovo Baracko Obamos.

M. Romney lankėsi Varšuvoje, kuri, pasak apžvalgininkų, jeigu taptų prezidentu, gali tapti platforma prieš Rusiją, kurią galimas kandidatas į Baltųjų rūmų šeimininkus atvirai pavadino pagrindine geopolitine priešininke. Pasak Lenkijos užsienio reikalų ministro, pokalbiai Varšuvoje parodė, kad apie visas šalis, kuriose žmonės kovoja dėl laisvės, požiūriai sutampa. Galimas respublikonų kandidatas dėkojo Lenkijai už paramą Irake ir Afganistane.

M. Romney nori parodyti Lenkijai, kad bus patikimesnis sąjungininkas negu demokratas B. Obama.  Anksčiau dėstydamas savo požiūrį į užsienio politiką, jis kritikavo B. Obamos administraciją, kad ji „apleido draugus“ regione, kuris tebejunta Rusijos grėsmę.

Lechas Walesa, buvęs prezidentas, Nobelio taikos premijos laureatas, kovos su komunizmu legenda pakvietė galimą respublikonų kandidatą pirmąkart apsilankyti regione, ne taip seniai buvusiame ož geležinės uždangos.  

„Linkiu jums sėkmės, gubernatoriau M. Romney, nes to reikia Jungtinėms Valstijoms, Europai ir visam pasauliui“, – teigė buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa.

Nemažai lenkų garbina buvusį prezidentą respublikoną Ronaldą Reiganą, kuris nuoširdžiai rėmė „Solidarumo“ kovą su komunizmu. Kita vertus, susitikimas su buvusiu Gdansko laivų statyklos elektriku, pasak apžvalgininkų, turi padėti pelnyti amerikiečių darbininkų balsus, o apsilankymas Lenkijoje – pelnyti ir lenkų kilmės rinkėjų pagarbą. 

M. Romney lankėsi laivų statykloje Gdanske, kur gimė „Solidarumas“, kuri buvo pirmas kovos su komunizmu bastionas. Bet profsąjunga „Solidarumas“ atsiribojo nuo savo buvusio lyderio susitikimo su M. Romney. Dabartiniams jos lyderiams nepatinka, kad M. Romney palaiko išpuolius prieš profsąjungas ir darbininkų teises, sakoma „Solidarumo“ pareiškime. Gdanske M. Romney sutiktas šiltai, bet girdėjosi ir šūksniai „Obama“.

Į Lenkiją M. Romney atvyko po apsilankymų Didžiojoje Britanijoje ir Izraelyje, kuriame pasakyti galimo respublikonų kandidato į prezidentus žodžiai privertė, pasak Baltųjų rūmų, pasikasyti pakaušius. Mat M. Romney pareiškimas, jog Jeruzalė yra Izraelio sostinė, prieštarauja ilgametei oficialiai Vašingtono politikai. Jeruzalę savo būsimos valstybės sostine laiko ir palestiniečiai, dėl šio miesto statuso turi būti nuspręsta derybose. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi